וושינגטון לוחצת על ברלין להשאיר בסוריה את הכוח האווירי הגרמני

טראמפ ומרקל (צילום ארכיון: AP)

ארה"ב לוחצת על גרמניה להשאיר את כוחותיה הצבאיים בסוריה כדי לסייע בהקמת אזור ביטחון בצפון-מזרח המדינה. גרמניה היתה חלק מהקואליציה וסייעה לבעלות הברית בעיקר בתחומי איסוף מודיעין ותדלוק אווירי של מטוסים. כלי טיס וצוותיהם נמצאים עתה בירדן והמנדט שלהם אמור להסתיים בסוף השנה.

השבועון 'דר שפיגל' מדווח כי וושינגטון לוחצת על ברלין להשאיר בסוריה ובעיראק את כוחות צבאה, בעיקר את הכוח האווירי, כדי לסייע בהגנה על הכוחות האמריקניים שם. מטוסי 'טורנדו' של חיל האוויר הגרמני, שהם בעלי יכולות בתחום איסוף מודיעין, דרושים בדחיפות בצפון סוריה, טוענים בוושינגטון.

בחודש מאי שלח מפקד פקוד מרכז של צבא ארה"ב גנרל קנת מקנזי מכתב למטכ"ל הגרמני בו שיבח את היכולות שגילו הגרמנים בתחומי האיסוף והתדלוק האווירי, וקבע שהכוח הגרמני חיוני במלחמה נגד "קיצוניים באזור". מלבד המכתב, יש דיונים בנושא מזה חודשים בין וושינגטון לברלין, ונראה שהגרמנים יסכימו לסייע בהקמת אזור ביטחון בצפון סוריה. גם שר ההגנה הגרמני הלקו מאס אמר דברים ברוח זו, אם כי המפלגה הסוציאל-דמוקרטית מתנגדת להארכת המנדט של הכוח הגרמני מעבר לאוקטובר השנה.

אולי יעניין אותך גם

נשיא אוקראינה זלנסקי ונציגים טורקים במפעל ביטחוני. צילום: מתוך טוויטר

פוטין צופה מהצד: השת"פ הביטחוני בין טורקיה לאוקראינה

מול עיניו הבוחנות של הדוב הרוסי, נראה שהיחסים בין אנקרה לקייב מתחזקים על בסיס אינטרסים חשובים, שחלקם מתנגשים עם האינטרסים של היריבה של אוקראינה ובת הברית של טורקיה – רוסיה