מתיחות באוויר

צילום: AP

מטוס רוסי התקרב לעבר מטוס אמריקני מעל הים התיכון שלוש פעמים במשך שלוש שעות ביום שלישי. מפקדת הצי ה-6 האמריקני מסרה כי מטוס אמריקני מדגם P-8 POSEIDON טס בתחום האווירי הבינלאומי מעל הים התיכון וכי מטוס קרב רוסי מדגם סוחוי SU-35 התקרב אליו שלוש פעמים.

"בפעם השניה היה ברור כי היתה לפגוע בבטיחות הטיסה", נאמר בהודעת הצי ה-6, "כיוון שהמטוס הרוסי ביצע חליפות מהירות ביותר ממש ישירות לפני המטוס האמריקני, ודבר זה העמיד בסכנה את הטייסים והצוותים שלנו. המטוס האמריקני טס על פי התקנות הבינלאומיות ולא הפריע לפעילות המטוס הרוסי. זו היתה התנהגות חסרת אחריות".

רשת CNN מוסרת כי בחודש שעבר אירע תקרית דומה מעל חופי אלסקה: מטוסי חמקן F-22 אמריקניים חלפו על פני ארבעה מפציצים ושני מטוסי קרב רוסיים SU-35. אנשי צבא בארה"ב רואים תקריות אלו כחלק ממדיניות מוסקווה לאמן את הצבא לתגובה במקרה של סכסוך או משבר בין שתי המעצמות.

 

אולי יעניין אותך גם

facebook.com/IWIofficial

עסקת ענק לקבוצת SK בפיליפינים

במסגרת העסקה סופקו אלפי רובי סער "גליל אייס", מאות מקלעים קלים "נגב", מעל 1,000 תתי מקלע "מיקרו תבור", עשרות רובי צלפים "גלצ",אלפי כוונות וציינים תוצרת "מפרולייט" ואף 10 מערכות "קורנר-שוט" תוצרת "סילבר שאדו"