כופרת הזהב: מפעילי GandCrab סוגרים את הפעילות

אחרי כמעט שנה וחצי, מפעילי GandCrab Ransomware סוגרים את פעולתם ומפסיקים להפיץ את הכופרה. כך לפי דיווח של bleepingcomputer. על פי מפעילי הכופרה הם גלגלו כשני מיליארדי דולרים עד כה. עם זאת, בשיח המקצועי מטילים ספק בסכום.

על פי חוקרי האבטחה דמיאן ודוד מונטנגרו, אשר עוקבים אחרי GandCrab והפורום Exploit.in, מפעילי GandCrab פרסמו כי הם סוגרים את הכופרה שלהם. בתמונות שסופקו ל- BleepingComputer על ידי דמיאן, ניתן לראות כי המפעילים יצרו יותר מ -2 מיליארד דולר בתשלומים כופר, עם ממוצע תשלומים שבועיים של 2.5 מיליון דולר. הם ממשיכים ואומרים כי הם הרוויחו באופן אישי 150 מיליון דולר, אותם הלבינו והשקיעו בעסקים לגיטימים.

בהודעה כתבו מפעילי GandCrab שהם הפסיקו לקדם את הכופרה וביקשו מהשותפים העסקיים להפסיק את הפצתה בתוך 20 ימים, וביקשו מהנהלת הפורום שהנושא ימחק בסוף החודש. הם גם אמרו לקורבנות לשלם עבור פענוח עכשיו או שהמפתחות שלהם יימחקו בסוף החודש.

אולי יעניין אותך גם

מטוס חמקן F-35. צילום: AP

רשמית: פולין רוכשת 32 מטוסי קרב חמקניים F-35

המדינה הופכת ללקוחה החדשה ביותר של מטוסי הקרב ותשקיע בעסקה כ-6.5 מיליארד דולרים. פולין תכניס לשירות את המטוסים האמריקנים במקום דגמים של מטוסים רוסיים מסוג מיג וסוחוי