מערכת BrightNite של אלביט הותקנה בצבא של מדינה בנאט"ו

המערכת הותקנה על מסוקי Puma330 של חיל האוויר של מדינת נאט"ו. היא מתוכננת להתגבר על מגבלות הראות ומאפשרת להטיס בבטחה ובאפקטיביות מסוקי משימה בטיסות לילה ובמתארים קשים

קרדיט: אלביט מערכות

לאחר שהוכרזה כמבצעית, סיפקה אלביט מערכות BrightNiteTM למסוקי Puma330 של חיל האוויר של מדינת נאט"ו. המשוב של המשתמשים היה חיובי, כאשר טייסים מדגישים את תרומתה של המערכת לזיהוי הסביבה (DVE) בעיקר בטיסות לילה. כך לפי פרסום של אלביט.

מערכת BrightNite מתוכננת להתגבר על מגבלות הראות ומאפשרת להטיס בבטחה ובאפקטיביות מסוקי משימה בלילות אפלים ובתנאי DVE הכוללים תנאי מזג אוויר גרועים, חום, חללים וסופות חול.

BrightNite משדרת וידאו ברזולוציה גבוהה לתצוגת הקסדה (HMD), המאפשרת לטייסים לטוס בתנוחה של ראש כלפי מעלה. המערכת מעבדת בזמן אמת וידאו פנורמה של שטח טעון מראש ומציגה מידע על מכשולים על ידי 3D קונפורמי ואינטואיטיבי. המערכת משתמשת במידע מאוחד המבוסס על מיקום מתוך שדה צפייה רחב (FOV) כדי להציג תמונות ברורות, ללא קשר לתנאי הראות.

 

אולי יעניין אותך גם

דובר צה"ל

20 שנה אחרי יציאת צה"ל מלבנון: המ"מ שהפך למח"ט כפיר

"פני השטח בלבנון שונים לחלוטין מאשר ביהודה ושומרון ועזה, שטחים שחטיבת כפיר רגילה אליהם. לוחמי כפיר מכירים ורגילים ללחימה בשטח בנוי, ובלבנון יהיה עליהם להתרגל ללחימה בשטח סבוך", מסביר אל"מ ערן אוליאל מח"ט כפיר