מערכת BrightNite של אלביט הותקנה בצבא של מדינה בנאט"ו

המערכת הותקנה על מסוקי Puma330 של חיל האוויר של מדינת נאט"ו. היא מתוכננת להתגבר על מגבלות הראות ומאפשרת להטיס בבטחה ובאפקטיביות מסוקי משימה בטיסות לילה ובמתארים קשים

קרדיט: אלביט מערכות

לאחר שהוכרזה כמבצעית, סיפקה אלביט מערכות BrightNiteTM למסוקי Puma330 של חיל האוויר של מדינת נאט"ו. המשוב של המשתמשים היה חיובי, כאשר טייסים מדגישים את תרומתה של המערכת לזיהוי הסביבה (DVE) בעיקר בטיסות לילה. כך לפי פרסום של אלביט.

מערכת BrightNite מתוכננת להתגבר על מגבלות הראות ומאפשרת להטיס בבטחה ובאפקטיביות מסוקי משימה בלילות אפלים ובתנאי DVE הכוללים תנאי מזג אוויר גרועים, חום, חללים וסופות חול.

BrightNite משדרת וידאו ברזולוציה גבוהה לתצוגת הקסדה (HMD), המאפשרת לטייסים לטוס בתנוחה של ראש כלפי מעלה. המערכת מעבדת בזמן אמת וידאו פנורמה של שטח טעון מראש ומציגה מידע על מכשולים על ידי 3D קונפורמי ואינטואיטיבי. המערכת משתמשת במידע מאוחד המבוסס על מיקום מתוך שדה צפייה רחב (FOV) כדי להציג תמונות ברורות, ללא קשר לתנאי הראות.

 

אולי יעניין אותך גם

המכ"ם של אלתא. צילום: מתוך אתר תעשייה אווירית

מכ"ם מתקדם חדש תוצרת אלתא בספינות סער 5

המכ"ם נועד למשימות של גילוי ומעקב אחר איומים והנחיית מערכות נשק שונות. על פי פרסום זר, באחת הספינות של חיל הים המערכת כבר מותקנת, וכי היא תותקן בעוד כלי שיט אחד לפחות