ארה"ב: הנשיא טראמפ עומד למנות את פטריק שנהאן לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב

פטריק שנהאן (צילום: AP)

הנשיא טראמפ עומד למנות את פטריק שנהאן לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב. עד כה כיהן שנהאן כשר ההגנה בפועל מאז פוטר ג'ים מטיס – כך צייצה בטוויטר דוברת הבית הלבן שרה סנדרס.

מיד אחרי הציוץ הודיע שנהאן, שבעבר היה אחד מבכירי חברת בואינג: "כבוד הוא לי לקבל על עצמי את תפקיד שר ההגנה. אם המינוי יאושר על ידי הסנאט, אמשיך בביצוע אגרסיווי של מדיניות הביטחון שלנו. אני מחוייב לדאוג לכך שלכל חייל, איש צוות אוויר, ים ומרינס, יהיה כל מה שדרוש להם כדי לשמר צבא קטלני ומולדת בטוחה".

המינוי טעון אישור הקונגרס בעיקר בעקבות החקירה שניהל הפנטגון במשך כחודש ימים בדבר טענות על התנהגות בלתי אתית של פטריק שנהאן. הוא נחשד בכך שקיים כביכול שיחות רשמיות שבהן דן בנושאים ביטחוניים.

אולם החקירה העלתה שלא נהג שלא כשורה באותן פגישות וכך נסללה דרכו למינוי כשר הגנה.

אולי יעניין אותך גם

יושבים - מימין: יובל מילר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת אוויר ומודיעין , רפאל. משמאל – ריץ' בנטון - סמנכ"ל, מערכות נשק משולבות, לוקהיד מרטין. עומדים – מימין: גידי וייס – סגן לשיווק ופיתוח עסקי חטיבת אוויר ומודיעין, רפאל. משמאל: ג'ון קלארק – סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי מערכות טילים ובקרת אש, לוקהיד מרטין (צילום: חברת רפאל)

רפאל ולוקהיד-מרטין חתמו על הסכם שיתוף פעולה לשיווק חימושי אוויר-קרקע מדויקים

העסקה כוללת שיווק משותף גלובלי של מערכות מסוג SPICE-1000 ו-SPICE-2000 ׁ(ברד קל וברד פלדה) על גבי הפלטפורמות של לוקהיד-מרטין