ענקית ייצור אירופית חטפה כופר

Aebi Schmidt, ענקית ייצור אירופית עם פעילות בארה"ב, נפגעה על ידי התקפת כופר, כך לפי TechCrunch. יצרנית התחבורה וחטיבת הכבישים של שוויץ ביצעה פעולות ביום שלישי בעקבות זיהום תוכנה זדונית, כך על פי מקור בידיעה על האירוע.

מערכות ירדו ברחבי הרשת הבינלאומית של החברה, כולל חברות הבת שלה בארה"ב, אבל רוב הנזק היה בבסיס האירופי של החברה. מספר מערכות הקשורות לרשת Aebi Schmidt ברחבי העולם נותרו משותקות. המקור אמר כי המערכות הדרושות לפעולות הייצור לא היו נגישות לאחר הפיגוע. הדוא"ל של החברה גם הושפע. לא ידוע איזה סוג של ransomware פגע במערכות של החברה.

לאחר כמה מאמצים להגיע לחברה באמצעות דוא"ל, טלפון או הודעות בLinkedIn, הדובר תומס שיס אישר את הפסקת המערכות, במיוחד "בעיות במערכת הדואר האלקטרוני", בהודעת פייסבוק. "אני יכול לאשר כי הזמינות של מערכות אחרות היה או יכול להיות עדיין מוגבל, המומחים שלנו עדיין עובדים על פתרון הבעיה, הסיבה עדיין לא ברורה", הוא אמר, אבל לא להגיב עוד.

 

אולי יעניין אותך גם

תיעוד הפיגוע מתוך מצלמת הרכב של השוטר שחיסל את המחבל. באדיבות משטרת ישראל

דוהר לתוך התחנה: תיעוד הפיגוע בגוש עציון

צעירים בני 18 ו-20 נפגעו קשה ובינוני על ידי רכב שדהר לכיוונם בעת שעמדו בתחנת אוטובוס סמוך לגוש עציון. שוטר שהיה בדרכו לביתו ועבר במקום חיסל את המחבל