רשת גדולה של מערכות מכ"ם חופים תגן על ארצות האוקיינוס ההודי ותשמור על חופש השיט

צילום: AP

המדינות לחופי האוקיאנוס ההודי מקימות רשת של עשרות מכ"ם כדי להגן על הספנות באזור זה של העולם. הודו מקימה בימים אלו עשרות תחנות מכ"ם חופים באיים המלדיביים, שתתחבר למערכות דומות בהודו, בסרי לנקה, במאוריציוס ובאיי סיישל.

האתר ההודי DEFENCENEWS.IN מוסר כי התכנית המקיפה קובעת כי רשת מכשירי המכ"ם יעבירו מידע, נתונים ותמונות הקשורים לתנועת אניות במרחבי האוקיאנוס ההודי. המידע יועבר למרכז שליטה מרכזי שישלוט על עשרות תחנות המכ"ם, ששלושה מהם כבר  פועלים. למכשירים יש יכולת זיהוי אוטומטי של כלי שיט בים.

הפרויקט כולו, המכונה "מערך מכ"ם להגנת חופים", נולד בעקבות פיגוע הטרור בחוף העיר מומבאי לפני כמה שנים. אז נקבע כי מרכז השליטה של רשת המכ"מים יהיה בהודו, וכל המדינות הידידותיות באזור ישותפו בפרטי המידע הימי שייאסף.

הודו סבורה כי מערך הגנה מקיף כזה יתרום למניעת פעילויות ימיות בלתי חוקיות, יסייע לאכיפת חוק ויבטיח את חופש השיט והספנות באוקיינוס ההודי.

 

אולי יעניין אותך גם

עמיר רפפורט, מייסד סייברטק, יחד עם מנכ"לית ארגון RCB נלי מוקזייר, שגריר ישראל ברואנדה רון אדם ופאולה אינגביר, שרת התקשורת של רואנדה

כנס סייבר בינלאומי ראשון ייערך באפריקה

סייברטק העולמי מתרחב ולראשונה יקיים אירוע באפריקה, בכנס שייערך ברואנדה במרץ 2020. עשרות מדינות ונציגים ממאות ארגונים וחברות צפויים לקחת חלק באירועים. בסוף השנה ייערך לראשונה גם כנס של סייברטק בסין, בעיר ווהאן