טאבלט לכל קמ"ן

מדובר בעזר מודיעני שנראה ממש כמו טאבלט, בו הוטענו כל המפות של המזרח התיכון

אתר צה"ל

"כל קמ"ן בדרג הנפרס יקבל את ה'עמו"ד' - עזר מודיעני שנראה ממש כמו טאבלט, בו הוטענו כל המפות של המזרח התיכון", מסביר רס"ן צ', רמ"ד הפעלה במחלקת מודיעין השדה. "האמצעי הזה פותח לקמ"נים גישה לכל יעד שירצו ולא תלוי חיבור לרשת, כמו GPS, אלא מאפשר כניסה לכל אזור בכל זמן", מסביר רס"ן צ'. "בנוסף, העמו"ד עמיד בפני שבירה, ומצורף לו מטען בעל סוללה גדולה מהרגיל שיכול להתחבר גם למכשיר קשר או רק"ם, על מנת להתאים לפעילות ממושכת בתנאי השטח.

"במקום להוציא מפה בתנאי שטח קשים, בגשם או בבוץ, אפשר לפתוח טאבלט ולחבר אותו גם למקרן. העמו"ד מאפשר העברת קפ"ק (קבלת פקודות) בשטח וסימון מתווה הפעילות על המסך, באופן שבו כולם יוכלו לראות אותו. כרגע רכשנו אמצעי כזה לכל קמ"ני הגדוד ולכל קמ"ני החטיבות, ואנחנו בתהליך לרכוש אותו גם לאנשי המילואים שלנו".

אמצעי נוסף שהתאימו לפעילות הקמ"ן היא מצלמת גו-פרו. "המרנו 'גו פרו' למצלמות צבאיות, סימנו אותן כציוד צבאי והחתמנו עליהן את כל הקמ"נים שלנו, כך שהאחריות היא גדולה. היום, כשהם הולכים למעצר או לפעילות מבצעית בלילות, הם יכולים לצלם ולהשתמש בחומר לטובת תחקור המקרה מזווית הראייה שלהם וממיקומם בכוח, וכבר אין צורך שהם יבקשו מהלוחם או מהמ"פ את החומר שתועד", אומר רס"ן צ'. 

מקור: אתר צה"ל / תומי שטוקמן

אולי יעניין אותך גם