אמצעי ביטחון מיוחדים בפולין לקראת ועידת השרים בנושא המזה"ת בוורשה שתתקיים השבוע

ורשה (צילום: AP)

פולין הכריזה על העלאת דרג הכוננות הביטחונית לקראת ועידת השרים בנושא המזרח התיכון שתתקיים בוורשה ב-13 וב-14 בחודש. על פי הדיווחים, יינקטו צעדי ביטחון מיוחדים ובדיקות בכל מעברי  הגבול במדינה. איראן לא הוזמנה לכנס, ורוסיה הודיעה שלא תשתתף.

משרד הפנים הפולני הודיע כי אמצעי ביטחון וביקורות גבולות מיוחדים ינקטו ביבשה, בים ובאוויר, וייערכו בדיקות לאנשים שיחצו את הגבול לפולין מהמדינות השכנות בין 10 ל-16 בחודש. ראש ממשלת פולין מתיאוש מורבייצקי הכריז לפני כמה ימים על העלאת דרג הכוננות נגד טרור בכל רחבי המדינה.

ועידת השרים בנושא המזרח התיכון תימשך יומיים. המארחות הן ארה"ב ופולין, ונושאי הדיונים יהיו מאבק בטרור ובארגונים קיצוניים, פיקוח על פיתוח טילים ושמירת היציבות במזה"ת. שר החוץ של ארה"ב מייק פומפאו אמר כי בוועידה תושמע קריאה לאיראן שלא תהווה גורם מפר יציבות באזור.

אתר 'ספוטניק ניוז' דיווח כי משרד החוץ הרוסי הודיע שרוסיה לא תשתתף בוועידה, המוגדרת על ידי מוסקבה כ"פרויקט פוליטי אמריקני", שמטרתו לקדם את האינטרסים האמריקניים בקרב הקהילה הבינלאומית.

אולי יעניין אותך גם

תיעוד הפיגוע מתוך מצלמת הרכב של השוטר שחיסל את המחבל. באדיבות משטרת ישראל

דוהר לתוך התחנה: תיעוד הפיגוע בגוש עציון

צעירים בני 18 ו-20 נפגעו קשה ובינוני על ידי רכב שדהר לכיוונם בעת שעמדו בתחנת אוטובוס סמוך לגוש עציון. שוטר שהיה בדרכו לביתו ועבר במקום חיסל את המחבל