בואינג מסמנת: עלות F-15X צפויה לרדת למחיר פחות מF-35

חיל האוויר האמריקאי רוצה לרכוש כ230 מטוסי F-15X בעסקת ענק עם בואינג שמתבשלת בימים אלו, כך לפי דיווח של thedrive . על פי אותו דיווח, משרד ההגנה השאיר תקציב של 1.1 מיליארד דולר לטובת רכישה ראשונית של כשמונה מטוסים. עם זאת, בעסקה הגדולה, מחיר הF-15X צפוי לרדת למחיר הF-35 או פחות מזה, כך לפי מקורות ששיתפו מידע עם האתר. קצב הייצור שבואינג מתחייבת אליו הוא 18-24 מטוסים בשנה.

עוד חושף האתר כי בואינג מתכננת שתי גרסאות למטוס - F-15CX ו-F-15EX. הF-15CX יהיה חד מושבי ואילו הF-15EX דו מושבי. שתי הגרסאות יזכו לתא טייס רחב וקסדה של אלביט. הF-15EX יעלה כשני מליוני דולרים יותר ליחידה לעומת הCX.

"המטוסים ישמשו בעיקר כמערכת נשק אוויר-אוויר בדיוק כמו המטוס שהם מחליפים, ה- F-15C / D. אבל, על פי המקורות שלנו, הוספת חימוש מונחה GPS, בדיוק כמו מה נעשה בF-22 raptor, ייתן לF-15X תוספות צדדיות כמעט ללא עלות מבלי לגרוע ממשימות האוויר-אוויר", כותבים בפרסום.

מטרת הרכש העיקרית של חיל האוויר האמריקאי היא החלפת  F-15C/D.

ולפי פרסומים ברשת, המינויים של Charles Kupperman ו-Patrick Shanahan בבית הלבן לא קשורים לעניין :)

 

אולי יעניין אותך גם

המכ"ם של אלתא. צילום: מתוך אתר תעשייה אווירית

מכ"ם מתקדם חדש תוצרת אלתא בספינות סער 5

המכ"ם נועד למשימות של גילוי ומעקב אחר איומים והנחיית מערכות נשק שונות. על פי פרסום זר, באחת הספינות של חיל הים המערכת כבר מותקנת, וכי היא תותקן בעוד כלי שיט אחד לפחות