סין, רוסיה ואיראן בראש רשימת 26 האיומים המסכנים את הביטחון הלאומי של ארה"ב

בין יתר האיומים המאיימים על ביטחונה הלאומי של ארה"ב שמונה הדוח הממשלתי: חוסר יציבות וטרור באמריקה הלטינית, סכנות הנובעות מפיתוח תובנה מלאכותית, רחפנים, ביו-טכנולוגיה, נשק להשמדה המונית, נשק חללי, טילים, פעילויות מודיעין, לוחמת סייבר ועוד

נשיא רוסיה פוטין ועמיתו הסיני שי (צילום: AP)

סין, רוסיה ואיראן – אלו שלושה האיומים החמורים ביותר המסכנים את הביטחון הלאומי של ארה"ב, כך על פי דוח של הממשל שכותרתו "איומים ארוכי טווח על ארה"ב". הדוח חובר על בסיס חומר שהכינו ארבע סוכנויות פדרליות שמנו את 26 האיומים החמורים ביותר על הביטחון הלאומי כפי שזוהו על ידי משרדי ההגנה, החוץ והגנת המולדת. GLOBAL SECURITY מפרסם את עיקרי הדוח.

אשר לסין, קובע הדוח כי העולם רואה מגמות של התפשטות גלובלית של סין, המגייסת את משאביה הצבאיים והכלכליים כדי לבצע את הגדלת כוחה ועוצמתה האזורית  והגלובלית. "מצב זה עלול לאתגר נגישות אמריקנית לתחומי האוויר והים, החלל והסייבר. השימוש הסיני בסייבר ובלוחמה אלקטרונית עלול לפגוע במערכות ובמבצעים של ארה"ב".

רוסיה היא האיום השני בחשיבותו על הביטחון הלאומי של ארה"ב, בעיקר בגלל מגמות ההתפשטות שלה, ואילו האיום השלישי בחומרתו הוא איראן. הדוח הממשלתי האמריקני מאשים את איראן ב"הרחבת ההיקפים והיכולות של כוחות הצבא, המודיעין והביון של איראן, וכן בפיתוח טכנולוגיות לבניית טילים בליסטיים בין-יבשתיים ואמצעי לוחמת סייבר".

בין יתר האיומים המאיימים על ביטחונה הלאומי של ארה"ב שמונה הדוח הממשלתי: חוסר יציבות וטרור באמריקה הלטינית, סכנות הנובעות מפיתוח תובנה מלאכותית, רחפנים, ביו-טכנולוגיה, נשק להשמדה המונית, נשק חללי, טילים, פעילויות מודיעין, לוחמת סייבר, הפצת מחלות מדבקות, שינויי אקלים, וסעיף אחרון ברשימת האיומים: סכנות הנשקפות מהגירה המונית.

 

אולי יעניין אותך גם