אניית מודיעין אלקטרוני והאזנה של הצי הצרפתי מפליגה לכיוון החוף הסורי

האנייה הצרפתית DUPUY DE LOME (צילום: AP)

אניית מודיעין אותות (SIGINT) של הצי הצרפתי, העוסקת באיסוף מודיעין אלקטרוני, נכנסה למזרח הים התיכון ומפליגה לכיוון החוף הסורי. אתרים העוקבים את תנועת אניות מלחמה מדווחים כי האנייה הצרפתית DUPUY DE LOME מצויידת במגוון אנטנות מיוחדות וציוד תקשורת מתקדם. היא מלווה דרך קבע בפריגטה של הצי הצרפתי מדגם לפייט.

'ספוטניק ניוז' מדווח כי אניית הביון הצרפתית היא בעלת 360 טונות מעמס והיא מופעלת על ידי מינהל המודיעין הצבאי הצרפתי (DRM). האניה,ה שמעטים הפרטים הידועים על אודותיה, מצויידת במערכות אלקטרוניות ורדיו לאיסוף מודיעין, מכ"מים, מערכות התראה מפני קרינה, ציוד תקשורת לוויינים, שני מכ"מי ניווט גדולים. צוות האניה מסוגל לאתר, לזהות ולהאזין לתשדורות, כולל כאלו של לוויינים החגים סביב כדור הארץ בגובה נמוך.

בעת משבר אוקראינה ב-2014 הפליגה האניה הצרפתית לים השחור כמה פעמים. נודע כי באחרונה הגבירה ארה"ב את פעילויות המודיעין שלה סמוך לחופי סוריה. שני מטוסי ביון אמריקניים ביצעו טיסות סמוך לאניות רוסיות במזרח הים התיכון וגם מעל בסיסי הצי וחיל האוויר הרוסיים בסוריה, בסיסי טרטוס והמיימים.

אולי יעניין אותך גם

הפרסום הוא איתות מטהרן? נסראללה ושר החוץ האיראני זריף. צילום: AP

חשיפת חיזבאללה על אח"י חנית: אזהרה איראנית

ארגון חיזבאללה חשף מידע חדש אודות הפגיעה בספינת חיל הים במלחמת לבנון השנייה. אז למה אם כן, חושף ארגונו של חסן נסראללה את המידע 13 שנים אחרי? פרשנות