הסתיים שלב הפיתוח של מערכת סה"ר- סייר הנדסי רובוטי

מדובר בצעד הראשון לפיתוח משמר קדמי רובוטי בצה"ל. סה"ר היא מערכת שפותחה על מנת לבצע מגוון רחב של משימות מבצעיות בזירות שונות בדגש על התמודדות עם מטענים

מפא"ת

מנהל פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות (מפא"ת) במשרד הביטחון  סיים את שלב הפיתוח של מערכת סה"ר- סייר הנדסי רובוטי, והחל את שלב הניסויים. סה"ר היא מערכת שפותחה על מנת לבצע מגוון רחב של משימות מבצעיות בזירות שונות בדגש על התמודדות עם מטענים. סה"ר הינו מרכיב אחד בתפיסת המשמר הקדמי הרובוטי המאפשר מגוון יכולות. 
 
מערכת סה"ר בנויה משלושה מרכיבים. המרכיב הראשון כולל את הפלטפורמה הרובוטית במשקל של כ-6 טון בעלת יכולת עבירות גבוהה- הכלי יכול לתמרן לצד רק"מ במסלולים, מתארים, תא שטח מנותח או עם התערבות מפעיל. המרכיב השני הינו המרכיב הטכנולוגי שכולל בתוכו את הקיט הרובוטי- מערכת עם מגוון אמצעי חישה, מצלמות חכמות, חיישן לייזר סורק ורדארים. הכלי יכול למפות מכשול ידוע מראש ובאמצעות לוגיקות מובנות מראש להתגבר עליו. המרכיב השלישי הינו המרכיב המשימתי- כאשר  הכלי מזהה מטען הכלי מעביר דיווח אזהרה לכוחות הפועלים בשטח אודות המקום בו הונח המטען.
 
סא"ל ד', ר' תחום רובוטיקה ואוטונומיה, מפא"ת: "אנו במנהל פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות (מפא"ת) במשרד הביטחון מפתחים טכנולוגיות המאפשרות מניעת סיכון חיי הלוחמים ומגוון יכולות מבצעיות נוספות ע"י הפעלת משמר קדמי רובוטי הנע בחזית הכוחות המתמרנים ומאפשר תעוזה בשדה הקרב".  
 

אולי יעניין אותך גם