בואינג תמסור החודש את מטוס התדלוק החדש KC-46 ללקוח הראשון, חיל האוויר האמריקני

מטוס התדלוק הראשון אמור לנחות באמצע נובמבר בבסיס חיל האוויר האמריקני מקונל בוויצ'יטה. ב-16 בנובמבר מתוכנן טקס ההשקה וקבלת הטנקר החדש, שבמשך השנה הבאה יעבור סדרה ארוכה של מבחנים מבצעיים

צילום: חברת בואינג

חברת בואינג מתכננת למסור בסוף השנה ללקוח ראשון – חיל האוויר של ארה"ב – את מטוס התדלוק החדיש  KC-46. (מטוס זה מועמד להחליף את מטוסי התדלוק הישנים של חיל האוויר הישראלי, ונמצא ברשימת הרכש עליה תצטרך הממשלה להחליט בחודשים הקרובים).

מטוס התדלוק הראשון אמור לנחות באמצע נובמבר בבסיס חיל האוויר האמריקני מקונל בוויצ'יטה. ב-16 בנובמבר מתוכנן טקס ההשקה וקבלת הטנקר החדש, שבמשך השנה הבאה יעבור סדרה ארוכה של מבחנים מבצעיים. מסמכים פדרליים שפורסמו ב-BIZJOURNAL וב-DEFENSE WORLD מצטטים את מפקד בסיס מקונל שאמר שזה יהיה בסיס הבית של 36 מתוך 179 מטוסי תדלוק שתייצר בואינג עבור חיל האוויר האמריקני.

KC-46 PEGASUS הוא מטוס תדלוק אווירי ומטוס תובלה אסטרטגי המבוסס על מטוס הנוסעים בואינג B767. מחיר כל מטוס מוערך ב-147 מיליון דולר. הוא מופעל ע"י צוות של שלושה (שני טייסים ומפעיל ה-BOOM, צינור התדלוק האווירי). במטוס מקום ל-144 נוסעים, מוטת כנפיו 48 מטרים, מהירותו המרבית 914 קמ"ש והטווח 11,830 ק"מ.