זה רק תרגיל: חטיבת הצנחנים תרגלה לחימה מול חיזבאללה

מתוך תרגיל הצנחנים (צילום: דו"צ)

הסתיים תרגיל חטיבת הצנחנים בו תרגלה החטיבה לחימה במתווה הצפוני מול אויב המדמה את ארגון הטרור חיזבאללה. מדו"צ נמסר כי במהלך התרגיל תורגלה הפעלת אש מדויקת תוך הכוונת מסוקי ומטוסי קרב, שיתוף פעולה עם כוחות שריון ותותחנים ותרגילי אש חיה. בנוסף, תורגלה הסקת כוחות, לוחמה בשטח סבוך ובשטחים בנויים.


 
כמו כן, תורגלו מגוון שיטות לחימה ושיתוף פעולה בין כוחות אוויר לכוחות המתמרנים.
 
"תרגיל חטיבתי זה הינו תרגיל מסכם לתקופת אימון קיץ של חטיבת הצנחנים אשר ארכה 17 שבועות וכללה אימוני מפקדים, תרגילים צוותים, ארבעה תרגילים גדודים תוך חיזוק שיתוף הפעולה עם חיל האוויר, נמסר בהודעת הצבא. 


 
תרגיל זה הינו התרגיל החטיבתי המשולב הרביעי שמתקיים בחודש האחרון, המצטרף לחטיבת "גולני", עוצבת "סער מגולן" (חטיבה 7) וחטיבת ״האש״ אשר השלימו תרגילים חטיבתיים במתווה צפוני כחלק מתרגילי שיפור המוכנות והכשירות לחירום בתר"ש גדעון.

מוקדם יותר השבוע, ביקר הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט יחד עם מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד עוצבת "האש", תא"ל ירון פינקלמן, ומפקד חטיבת הצנחנים, אל"מ יקי דולף בתרגיל ופגש את הלוחמים בפעילותם.

*** 

תמונות: מתוך התרגיל (צילום: דו"צ)

אולי יעניין אותך גם

הפרסום הוא איתות מטהרן? נסראללה ושר החוץ האיראני זריף. צילום: AP

חשיפת חיזבאללה על אח"י חנית: אזהרה איראנית

ארגון חיזבאללה חשף מידע חדש אודות הפגיעה בספינת חיל הים במלחמת לבנון השנייה. אז למה אם כן, חושף ארגונו של חסן נסראללה את המידע 13 שנים אחרי? פרשנות