תאונה של שני מטוסי לביא על מסלול ההסעה

שני מטוסי אימון מסוג 'לביא' התנגשו על מסלול ההסעה בדרך למסלול ההמראה. בשני המטוסים היו טייסים מוכשרים לאחר הקורס. הטייס שחרג מנהלי הבטיחות נשלח לכלא

אירוע בטיחותי נדיר ארע בחיל האוויר. שני מטוסי אימון מסוג 'לביא' התנגשו על מסלול ההסעה בדרך למסלול ההמראה. באירוע, קצות הכנף של שני המטוסים נפגעו. הטייסים יצאו בשלום ולמטוסים נגרם נזק קל. בשני המטוסים היו טייסים מוכשרים שסיימו את הקורס, כאשר אחד מהם היה בשלב האימון המתקדם.

הטייס שחרג מנהלי הבטיחות נשפט על ידי מפקד הטייסת ונשלח לארבעה ימי מחבוש בפועל. בחיל עצרו אימונים במטוסים אלו ואת התחקור הפיצו לכל הטייסות לצרכי למידה.

תגובת דובר צה"ל:

"אתמול (ב') טרם יציאה לטיסת אימונים בבסיס חצרים, ארעה פגיעה בין שני קצוות כנפיים של שני מטוסים מסוג לביא על גבי המסלול במהלך הסעה. הטייסים לא נפגעו ולמטוסים נגרם נזק קל. הארוע תוחקר על ידי מפקד הטייסת שהחליט על ביטול טיסות האימונים וקיום תחקיר ושיחות בטיחות. בנוסף שפט מפקד הטייסת את הטייס שפגע במטוס השני לארבעה ימי מחבוש בפועל. מדובר באירוע חריג שאינו עומד בסטנדרטים של חיל האוויר."

אולי יעניין אותך גם

האמריקאים באים ללחוץ את משרד הביטחון בנושא סין?

"בישראל תוביל תת-שר החוץ תומפסון את המשלחת האמריקנית לקבוצת 'צבא ארצות הברית-ישראל', אחת מכמה דיונים ביטחוניים דו-צדדיים ארוכי טווח עם משרד הביטחון ומשרד החוץ", כותבים בדיווח של מחלקת המדינה האמריקאית