ההסלמה בדרום: 150 תקיפות ברחבי עזה, כ-180 שיגורים מהרצועה

מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי בדרום, בוצעו 180 שיגורים לעבר שטח ישראל. בתגובה תקף והשמיד צה"ל כ-150 מטרות צבאיות ואסטרטגיות של חמאס, ביניהם מנהרות טרור

צילום ארכיון: דו"צ

ההסלמה בדרום בינתיים נמשכת: דובר צה"ל מוסר כי במהלך התקיפה האחרונה של מטוסי קרב של חיל האוויר נתקפו מספר מטרות טרור לאורך רצועת עזה ובהן מתחם צבאי של גדוד מזרח רפיח, פיר של מנהרת לחימה מערבית לג'באליה וכמו כן שתי מנהרות לחימה שנמצאות בסמוך לחוף במרכז רצועת עזה, השייכות לארגון הטרור חמאס.
 
מדו"צ נמסר כי מדובר בהמשך מאמץ להשמדת תשתיות טרור תת קרקעיות שמוביל צה"ל בשנים האחרונות.
 
מאז החלו גלי התקיפה של צה"ל בתגובה לירי הרקטות משטח עזה לישראל, נפגעו והושמדו כ-150 מטרות צבאיות ואסטרטגיות של חמאס. מדו"צ נמסר כי "זוהי פגיעה קשה בארגון הטרור חמאס. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל".
 
עוד נמסר כי "צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל".
 
בשעה זו מכנס ראש הממשלה נתניהו התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המל"ל מאיר בן שבת. בשעות אחר הצהריים אמור להתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהסלמ ה בדרום. שר הביטחון שוחח עם ראש עיריית שדרות ועם ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה. שר הביטחון שיבח את הרשויות ואת התושבים על כושר העמידה ועל הגיבוי שהם נותנים לצה"ל ולמערכת הביטחון, ואמר "נעשה את מה שצריך לעשות".
 
מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי, בשעות הערב של רביעי, זוהו כ- 180 שיגורים מרצועת עזה לשטח ישראל. מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל" יירטה מעל ל-30 שיגורים. מרבית הרקטות והפצ"מרים נפלו בשטח פתוח.
 
צפו בתיעוד תקיפת חוליית מחבלים ששיגרה רקטות לעבר ישראל: