הסכם שת"פ בין חילות האוויר של ישראל וארה"ב

מפקד חיה"א, האלוף עמיקם נורקין וסגן ראש מערך קשרי החוץ של חיה"א האמריקאי, מייג'ור ג'נרל סטיבן אוליבר (צילום: אתר חיל האוויר)

הסכם לשיתוף פעולה בין חילות האוויר של ישראל ושל ארה"ב לשנים 2018-2019 נחתם במעמד ראש מטה חיל האוויר תא"ל תומר בר וסגן ראש מערך קשרי החוץ של חיל האוויר האמריקני, מייג'ור ג'נרל סטיבן אוליבר, כך מדווח אתר חיל האוויר.

תא"ל בר אמר בטקס החתימה כי השותפות עם חיל האוויר של ארה"ב באה לידי ביטוי בהיבטים טקטיים ואסטרטגיים, מודיעין, בניין הכוח ותרגילים משותפים. רס"ן ר., ראש מדור אמריקה בענף תיאום בינלאומי (תב"ל), הוסיף כי תכנית העבודה המשותפת לשני החילות כוללת נושאים כמו מבצעים, אימונים משותפים, בטיחות, מודיעין , לוגיסטיקה ורפואה. 

אתר חיל האוויר מוסר עוד כי בתכניות המשותפות ובקבוצות העבודה יש דגש על הפעלת מטוסי F-35,  פלטפורמה שונה, מיוחדת וחדשה  לשני חילות האוויר. לכן יש תובנות ולקחים מצטברים שניתן לשתף בהם.

רמ"ט חה"א הסביר כי בנושא הפעלת הכוח גובשו קבוצות עבודה "לחיזוק השת"פ עם הפיקודים האמריקניים".

בשיחות נדונו גם סוגיות של פיתוח יכולות ופלטפורמות "כדי שיידעו לעמוד באתגרים בזירה המבצעית".  

אולי יעניין אותך גם

דובר צה"ל

בצה"ל רוצים שיוניפי"ל ידאג לנטרול המנהרות מהצד הלבנוני. בינתיים נסראללה שומר על שתיקה

בצה"ל רוצים שמפקד כוח יוניפי"ל ידאג להשמדת המנהרות מהצד הלבנוני, ביוניפי"ל אמרו שיש להם יכולת. בינתיים, התקשורת הלבנונית עברה לנושאים אחרים ובכירי חיזבאללה,כולל נאצראללה, דגים