פתרון ישראלי לאחזקה חזויה של רכבים אוטונומיים

צילום: בר סטפנסקי

חברת Aurora Labs המפתחת פתרון Predictive Maintenance לתוכנה ברכבים מחוברים ואוטונומיים, מודיעה על סגירת סבב השקעה A בהיקף של 8.4 מיליון דולר בהובלת פרייזר מקומבס קפיטל, יחד עם מיזמה ונצ'רס, משקיע קיים בחברה. אורורה לאבס שכבר מונה כלקוחותיה שלושה יצרני רכב גלובליים, תשתמש בכספי הגיוס להרחבת הפעילות הגלובלית של החברה מעבר למשרדי החברה שנפתחו לאחרונה בגרמניה, ולקדם את פעילות המחקר והפיתוח.

התוכנה הפכה להיות המרכיב המשמעותי ביותר בחדשנות הטכנולוגית ברכב, ויצרני הרכב עומדים בפני סבבי פיתוח מתקצרים ובעיות תוכנה תכופות ובלתי צפויות הגורמות לשיעור גדל והולך של קמפיינים יקרים להחזרת רכבים (ריקולים) למוסכים ע"י היצרנים. 15 מיליון רכבים נקראו למוסכים ב2017 בגלל בעיות תוכנה, בעלות של מיליארדים רבים לתעשיית הרכב, ומאחר ומספר שורות הקוד ברכב בעלייה מתמדת כך גם עלויות הריקולים.

אורורה לאבס, מפתחת פתרון Predictive Maintenance לתוכנה ברכבים מחוברים ואוטונומיים. הפתרון כולל אלגוריתמי למידת מכונה ובאופן ייחודי עונה על כל שלושת שלבי הגילוי והתיקון של תוכנה ברכב: הפלטפורמה מגלה תקלות בהתנהגות התוכנה וחוזה אירועי קריסת תוכנה, מתקנת מרחוק ובזמן אמת תקלות בתוכנה הרצה על מחשבי הרכב על מנת להבטיח חווית משתמש חלקה ורציפה לנהג ונוסעי הרכב, ולבסוף פתרון עדכון התוכנה מרחוק הייחודי של אורורה שנבדק ע"י יצרניות רכב מספק עדכוני תוכנה מהירים בעלות נמוכה ליישום, ללא זמן השבתה למחשב הרכב, וללא צורך בהכפלת הזיכרון. בתמצית, הטכנולוגיה של אורורה לאבס מחסנת רכבים מחוברים ואוטונומיים מפני בעיות תוכנה עתידיות.

זוהר פוקס, מייסד שותף ומנכ”ל Aurora Labs התייחס לגיוס ואמר: "הטכנולוגיה שלנו עונה על צורך קריטי, ומאפשרת חדשנות בלי להתפשר על בטיחות, בתעשיית הרכב שהולכת ומסתמכת על תוכנה. מספר שורות הקוד ברכב חדש כבר מגיע לכ-150 מיליון ורק צפוי לעלות. העובדה שבכל אלף שורות קוד יופיעו בממוצע 15-50 תקלות תוכנה, ותהליכי בקרת האיכות לא יצליחו לאתר בממוצע 15% מתוכם, מדגישה את הצורך לפתרונות שיחזו תקלות שיכולות להוביל לקריסת תוכנה והשבתת מחשבי רכב לפני שהם גורמים לסכנה בטיחותית, ויבטיחו שהתוכנה ברכב תמיד עדכנית ותיקון מהיר לתקלות בעלות נמוכה ליישום. כל אלו הם יכולות קריטיות לתעשיית הרכב שעוברת מהפכה של חדשנות ושינוי. הצלחת הפיילוטים שלנו עם שלוש יצרניות רכב גלובליות - יחד עם שלושה פיילוטים נוספים הצפויים לחודשים הקרובים- מעידה על הצרכים הללו. סבב הגיוס יאפשר לנו להביא את בשורת התוכנה בעלת יכולת ה- Self Healing לתעשיית הרכב" .

"יצרניות הרכב הגלובליות נאבקות במורכבות ההולכת וגדלה של חדשנות מבוססת תוכנה והצורך באימוץ מהיר ע"י המשתמשים. פתרון התוכנה בעלת יכולת ה-Self Healing  של אורורה מכוון ישירות לענות על האתגר הזה" אמר צ'ייס פרייזר, שותף מנהל ב-Fraser McCombs Capital, קרן השקעות המנהלת 125 מיליון דולר ומשקיעה בלעדית בחדשנות בעולם הרכב.  "הטכנולוגיה של החברה מהווה מרכיב קריטי לרכב המחובר של היום ולרכב האוטונומי של מחר. הפתרון של אורורה לאבס יסייע במידה רבה לתעשייה שלנו, ואנחנו שמחים להיות שותפים לתהליך".

"המספר ההולך וגדל של ריקולים של תוכנה בעולם הרכב הפך לאתגר מרכזי ליצרני הרכב, גם מבחינת העלויות הגבוהות שנגרמות ליצרנים, וגם באי הנוחות הנגרמת לאינספור נהגים הנדרשים להביא את רכביהם למוסכים לעדכוני תוכנה" אמרה קת'רין לונג, מייסדת ושותפה כללית ב- MizMaa Ventures, קרן גלובלית המנהלת מעל 100 מיליון דולר ומתמקדת בהשקעה במיזמי הייטק ישראלים מבוססי Deep Technology. "הפתרון של Aurora Lab מבטיח חווית משתמש מצוינת לנהגים ודרך מהירה ויעילה בעלויות לפתור את תקלות התוכנה הללו ולהגן לא רק על המוניטין של חברות הרכב אלא גם על שורת הרווח שלהם. זוהי game-changer technology לתעשיית הרכב העולמית".

אורורה לאבס הפועלת מתל אביב ובעלת משרדים במינכן, מתעתדת להכפיל את מצבת העובדים בשנה הקרובה בעיקר בתחומי פיתוח תוכנה C, C++ ו embedded.