פרסום ראשון: בלוני התצפית של RT בשימוש מבצעי של צבא צרפת

מנכ"ל החברה רמי שמואלי גילה במהלך תערוכת יורוסאטורי כי בלוני התצפית של החברה, מדגם SkyStar 180 נכנסו לשימוש מבצעי בצבא צרפת תחת הסכם חכירה. סיקור מיוחד מפריז

צילום: חברת RT

בלוני התצפית של חברת RT הישראלית נכנסו לשימוש צבא צרפת, זאת גילה מנכ"ל החברה רמי שמואלי, במהלך תערוכת יורוסאטורי המתקיימת בימים אלה בפריז. "מערכת בלוני התצפית מסוג SkyStar 180 נמצאת בשימוש מבצעי של צבא צרפת, תחת הסכם חכירה. אנו רואים בצרפת ובצבאה כאחד הכוחות המובילים בעולם, ואנו מלאי גאווה שבחרו במוצר שלנו לתמוך במשימות שלהם".

שמואלי הוסיף ואמר כי "אני יכול לומר כי הפידבק שאנו מקבלים מהם חיובי".

מערכות הבלון של RT, משפחת ה Skystar, מתאימות למגוון משימות, החל ממשימות מודיעין ואבטחה מבצעיות, דרך הגנת גבולות, בטחון פנים, משימות משטרתיות ואבטחת אירועים אזרחיים. הן מגיעות בגדלים שונים ויכולות לשאת מגוון מטענים שונים, וביניהם מצלמות, מטע"דים, ציוד תקשורת, מודיעין ועוד. מערכות הבלון של RT מסוגלות לפעול בתנאי מזג אוויר ורוח קשים, ולהישאר באוויר עד 72 שעות ברצף. בלוני התצפית של RT צברו כבר יותר מ-1,500,000 שעות פעולה מבצעיות, והם פעילים כיום במדינות רבות ושונות ברחבי העולם.

ה-Skystar 180 היא מערכת בלון תצפית טקטית קטנה, המסוגלת להגיע לגובה של עד כ-300 מטר ולהישאר באוויר למשך כ-72 שעות – שלאחריהן יש להוריד את הבלון להפסקה של כ-20 דקות בלבד לשם מילוי הליום מחודש. מערכת זו מותאמת לשימושים צבאיים, הגנת גבולות ומתקנים אסטרטגיים, משימות של HLS ומשטרה, הגנת אישים ואבטחת אירועים רבי משתתפים.