דיווח בארה"ב: "האקרים סיניים חדרו למערכות מחשב של הצי האמריקני וגנבו חומר ותכניות סודיות"

העיתון "וושינגטון פוסט" מדווח כי האקרים של ממשלת סין חדרו למערכות המחשב של חברה קבלנית העובדת עם הצי האמריקני וגנבו כמויות גדולות של נתונים ברמת רגישות גבוהה ביותר הקשורים למלחמה תת ימית

צילום: AP

האקרים של ממשלת סין חדרו למערכות המחשב של חברה קבלנית העובדת עם הצי האמריקני וגנבו כמויות גדולות של נתונים ברמת רגישות גבוהה ביותר הקשורים למלחמה תת ימית, כולל תכניות סודיות לפיתוח טיל על-קולי נגד כלי שיט שיופעל מצוללות אמריקניות עד שנת 2020. כך מדווח העיתון "וושינטון פוסט".

פקידי ממשלת מסרו ל"וושינגטון פוסט", כי מתקפת הסייבר הסינית אירעה בחודש ינואר-פברואר 2018, וכי הם מיקדו את התקפתם בחברה קבלנית העובדת עבור המרכז ללוחמה תת-ימית של צי, ארגון צבאי שמרכזו בניופורט, רוד איילנד. החברה הקבלנית עוסקת במו"פ של צוללות ושל כלי נשק ללחימה תת-ימית. בסך הכל גנבו ההאקרים הסיניים 614 גיגה-בייט של חומר הנוגע לפרויקטSEA DRAGON  וכן חומר על אותות ותדרי רדיו, חיישנים, מידע מתוך חדרי קשר של צוללות הנוגע למערכות הצפנת נתונים. כן נגנב חומר מספריית הלוחמה האלקטרונית הצי.

ה"וושינגטון פוסט" מוסר כי מערכת העיתון הסכימה להיענות לבקשת מפקדת הצי ולא לפרסם את מלוא פרטי החומר שגנבו ההאקרים הסיניים, כיוון שפרסום החומר המלא יהווה פגיעה בביטחון הלאומי.

הפקידים מוסרים כי אירוע סייבר זה הוא חלק ממאמצים סיניים רבי-שנים לעקוב אחר טכנולוגיות צבאיות אמריקניות כדי לשפר את מעמדה של סין באסיה המזרחית. הצי של ארה"ב מנהל חקירה במתקפת הסייבר ונעזר בבולשת הפדרלית FBI.

פרוייקט SEA DRAGON מקורו ביוזמה של הפנטגון, שעיקרה השגת התאמה מלאה בין טכנולוגיות צבאיות לבין יישומים חדשים. הצי ביקש לפרוייקט זה תקציב של 300 מיליון דולר מאז שנת 2015 , ובסוף השנה יחלו בניסויים תת-ימיים של המערכות  שפותחו במסגרת הפרויקט.

מנהל שרות המודיעין הלאומי דניאל קוטס אמר בהקשר זה, כי רוב מבצעי הסייבר של הסינים מכוונים לחברות קבלניות שעובדות עם הצי וכן נגד חברות טכנולוגיות התומכות בתכניות של הצבא והצי.

 ידוע שבמשך השנים הצליחו הצליח לגנוב במבצעי סייבר תכניות של מטוס החמקן F-35, של טילי 'פטריוט' מהדגם החדיש PAC-3, של ספינת החופים החדשה של הצי ושל מערכות של צבא ארה"ב ליירוט טילים בליסטיים.

אולי יעניין אותך גם

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP. צילום: גדי סיארה

אפקט הקורונה: אראל מרגלית מתריע בפני פריצה למעבדות חברות פארמה

"מי שפורץ למחלקות הכספים של חברות פארמה יכול לפרוץ גם למעבדות שלהן. אותם פורצים יכולים גם לשנות את מרכיבי התרופות ואף מעבר לכך", אמר מרגלית בועידת השלטון המקומי לחדשנות Muni Expo 2020