שב"כ פותח מאיץ לחברות סייבר

השב"כ, יחד עם טאו ונצ'רס, קרן ההשקעות של אוניברסיטת תל אביב, פותח מאיץ לחברות סייבר. לתכנית קוראים The Xcelerator והיא פונה ליזמים בשלבי פיתוח ראשוניים העוסקים בתחומי בינה מלאכותית , רובוטיקה וניתוח נתונים. "עד 6 מיזמים יתקבלו לתוכנית אינטנסיבית בת 4 חודשים, ויזכו במענק של 50,000 דולרים ללא אקוויטי וללא מגבלות", כותבים בפרסום.

מדובר ביוזמה שניה של שירות ביון ישראלי בהקשר תמיכה בחברות הזנק. השב"כ והמוסד (עם קרן ליברטאד) עובדים בשיתוף פעולה מלא ושקיפות בין הארגונים כדי למקסם הזדמנויות ולמנוע כפילויות מיותרות. האקסלרטור של שב"כ הוא פורמט שונה בתכלית מקרן הון סיכון. מטרת האקסלרטור היא לפגוש את המיזמים בשלבים הרבה יותר מוקדמים מהשלב בו פוגשים אותם משקיעים (אנג'לים או קרנות) ולהאיץ את תהליך ההקמה שלהם על מנת שבמהלך 4 חודשים יגיעו ממצב בו יש להם רעיון וקונספט של פתרון, למצב בו יש להם מוצר ראשוני עובד והם בשלים לצאת לגיוס הון ראשוני (השקעת seed). הקרן של המוסד והאקסלרטור הם שני גופים שונים שמשלימים אחד את השני אל מול מטרה משותפת.
 
מועד אחרון להגשת מועמדות למאיץ של שב"כ – 30 למאי 2018.
 

 

אולי יעניין אותך גם

התרחיש הסביר: צוללת ננס איראנית פגעה במיכלית הנורבגית ליד נמל Fujairah

טענות אמריקאיות גרסו כי הפיגוע בוצע ביוזמת ובעידוד איראן על ידי טרוריסטים מהמליציות השיעיות הפועלות בעיראק או תימן, אלפי ק"מ ממקום האירוע. לצד הערכות אלו, ההסתברות נוטה לפעולה באמצעות צוללת איראנית מדגם גאדיר