הצי הרוסי עורך ניסויי טילים באש חיה סמוך לתחומי לטביה ושוודיה

צילום ארכיון: AP

הצבא הרוסי פתח בסדרת ניסויי טילים באש חיה באזור הים הבלטי, דבר שאילץ כמה מדינות לסגור את תחום האוויר שלהם ולשנות נתיבי תחבורה בים ובאוויר. במקביל נפתחה במוסקבה ועידה לביטחון בינלאומי, לדיון "במצב שנותר במזרח התיכון בעקבות תבוסת דאעש".

רויטרס ו-DEFENSE NEWS  מדווחים כי על הניסויים אחראי הצי הבלטי שמרכזו בעיר קלינינגרד. התרגיל התקיים השבוע בתוך תחום המים הכלכליים של לטביה וסמוך מאוד לשוודיה. שתי המדינות הללו פרסמו אזהרות לתנועה האווירית והימית וסגרו חלק מנתיבי התחבורה באוויר ובים עד לסיום התרגיל הרוסי.

"זו בהחלט הפגנת כוח", אמר ראש ממשלת לטביה מריס קוצינסקי, "קשה להבין את הצעדים המתקיימים כה קרוב לארצנו". שגריר לטביה במוסקבה הגדיר את התמרון הרוסי כ"פרובוקציה".

ביום רביעי נפתחה במוסקבה ועידה לביטחון בינלאומי, שמתמקדת  במצב שנוצר במזרח התיכון בעקבות "תבוסת דאעש". לוועידה הגיעו 850 אורחים כולל שרי הגנה ומשלחות צבאיות מ-95  מדינות. את הוועידה פתח שר ההגנה הרוסי גנרל סרגיי שויגו, שהכריז כי הקואליציה שהקימה ארה"ב כדי להילחם בטרור בעיראק ובסוריה נכשלה במשימתה. 

אולי יעניין אותך גם

גבול ישראל לבנון (צילום ארכיון: AP)

צה"ל החל במבצע "מגן צפוני" לחשיפה ונטרול של מנהרות טרור התקפיות של חיזבאללה

מדובר צה"ל נמסר כי הצבא פתח במבצע לחשיפה ונטרול מנהרות טרור התקפיות של חיזבאללה לשטח ישראל. על פי הודעת הצבא "מטרתה של תוכנית הגנתית זאת היא למנוע מהאויב לממש את יכולת ההתקפה שלו". הפעילות נעשית בשטח ישראל ואין הנחיות לתושבי הצפון. ראשי רשויות עודכנו, צה"ל ימשיך לעמוד עימם בקשר