המסוק CH-53K קיבל אישור תובלה מוטסת מטעם חה"א ארה"ב. יפגין ביצועים בתערוכה בברלין

מסוק מדגם CH-53K הגיע מפורק לתערוכה בגרמניה בתוך מטוס תובלה גדול C-17, הורכב והוכשר לטיסה בבסיס של חיל האוויר האמריקני בגרמניה

צילום: חברת סיקורסקי/לוקהיד מרטין

איך מסוק יוצא ממטוס? – מסוק מדגם CH-53K הגיע מפורק לתערוכה בגרמניה בתוך מטוס תובלה גדול C-17, הורכב והוכשר לטיסה בבסיס של חיל האוויר האמריקני בגרמניה. באחרונה הושלם תהליך אישור תובלה מוטסת מטעם חיל האוויר האמריקני למסוק K , שהוא אחד משני המועמדים האפשריים להחליף בעתיד את מסוקי יסעור של חיל האוויר הישראלי.

המסוק K יופיע בתערוכת ILA בברלין ויפגין את ביצועיו. סגן נשיא חברת סיקורסקי/לוקהיד מרטין דן שולץ מסר כי בתחילת החודש השלים המסוק ניסויים של הרמת מטען חיצוני במשקל של 36,000 ליברות על וו הרמה יחיד, ובכך הגיע למשקל המרבי של נשיאת מטען חיצוני על וו הרמה אחד.

חברת סיקורסקי/לוקהיד מרטין מתכננת לספק את מסוקי KING STALLION לחיל הנחתים האמריקני. עד כה ביצעו המסוקים ניסויים במעטפות טיסה שונות ומגוונות, כמו טיסה במהירות של 200 קשר, פניות של 60 מעלות, המראות ונחיתות ממשטחים בעלי זוויות של 12 מעלות, הטלת מטען חיצוני וגם ירי תותחים.

אולי יעניין אותך גם

גבול ישראל לבנון (צילום ארכיון: AP)

צה"ל החל במבצע "מגן צפוני" לחשיפה ונטרול של מנהרות טרור התקפיות של חיזבאללה

מדובר צה"ל נמסר כי הצבא פתח במבצע לחשיפה ונטרול מנהרות טרור התקפיות של חיזבאללה לשטח ישראל. על פי הודעת הצבא "מטרתה של תוכנית הגנתית זאת היא למנוע מהאויב לממש את יכולת ההתקפה שלו". הפעילות נעשית בשטח ישראל ואין הנחיות לתושבי הצפון. ראשי רשויות עודכנו, צה"ל ימשיך לעמוד עימם בקשר