איראן מציגה את הלווין Nahid-1 באו"ם

איראן שמה דגש בחודש האחרון על יחסי ציבור לתעשיית החלל של המדינה, ככל הנראה כדי להכין את השטח לביצוע ניסויים 'חוקיים' בטילים. ככל שהלחץ הבינלאומי מתהדק סביב איסור ניסויי טילים, כך איראן צפויה לבחור באופציה 'לבנה' של ניסוי מכלולים בדמות משגר לווינים

אירן מציגה את הלווין Nahid-1 במסגרת הוועדה לשימושים של החלל החיצון לצרכי שלום. כך לפי פרסום של PressTV.

מדובר בהמשך ליחסי הציבור שאיראן עושה לתעשייה החלל שלה החודש. בתחילת החודש דווח על תערוכת חלל שנערכה באיראן לכבודו של רוחאני.  תערוכת הישגי החלל נערכה בטהרן לציון יום התשיעי הלאומי לטכנולוגיית החלל.

במהלך אותה תצוגה הוצג לווין הNahid-1 שהוא לווין תקשורת מסוג Cube satellite בייצור מקומי. לצדו, איראן מתכננת לשגר עוד שני לווינים. Nahid-2 (תקשורת) ו-Soha (צילום).

נזכיר כי תכנית החלל של איראן יכולה לשמש כסות חוקית לביצוע ניסויים בטילים (משגר הלווינים). בצורה כזו איראן יכולה לבדוק מכלולי טילאות שלאחר מכן יוכלו לשמש אותה בטילי קרקע-קרקע צבאיים.

 

אולי יעניין אותך גם

ראש אפ"י, רחלי חן (צילום: דנה שרגא, דוברות משרד הביטחון)

שנתיים לרפורמה בפיקוח על היצוא הביטחוני: צמצום בנטל הרגולטורי על היצואנים הביטחוניים

מנתוני אפ"י בתום שנתיים לרפורמה בפיקוח על היצוא הביטחוני, עולה כי נרשמה ירידה של 56% בבקשות לרישיונות שיווק למוצרי בלמ"ס וירידה של 27% בבקשות לרישיונות  יצוא. ראש אפ"י, רחלי חן: "אנחנו בחצי הדרך ובשנה הקרובה נאשר הקלות נוספות ליצואנים, לצד הגברת האכיפה כנגד כל חשד להפרת חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני"