בדרפא מחפשים סונאר מערך מופע תת ימי לכצב"מים

By Paul Esparon, Sunil Shah, Dr Timothy Nickels and the 2008 CAUV team. - University of Cambridge Department of Engineering, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7541989

חוקרים צבאיים אמריקנים עובדים עם שתי חברות טכנולוגיה כדי לפתח סונאר מערך מופע תת-מימי, שיכול לפעול בצורה חשאית על צוללות לא מאוישות או על כלים צפים כמו מערכות מעקב קטנות, קלות, ובמחיר סביר. [מקור: militaryaerospace]

גורמים רשמיים של הסוכנות האמריקנית למחקר מתקדם (DARPA) העניקו חוזים לחברות Systems & Technology Research ו-Applied Physical Sciences Corp עבור תכנית Tactical Exploitation Of The Acoustic Channel.

"DARPA חוזה מערכת עם מספר צנוע של משדרים אקוסטיים עצמאיים מבוזרים להשיג תוספת אותות קוהרנטית במקלט כדי להגדיל את יחס האות לרעש (SNR) ולמקד את האנרגיה האקוסטית", כותבים בבקשת המחקר.

 

אולי יעניין אותך גם

תכנית העבודה לשנת 2019 של הממשלה חושפת: אין יעד לגידול ביצוא הביטחוני השנה

תכנית העבודה לשנת 2019 של ממשלת ישראל פורסמה באתר הממשלה וכוללת גם יעדים למשרד הביטחון. מהתכנית עולה כי יעד היצוא הביטחוני השנה עומד על 7 מיליארדי דולרים - בדיוק כמו 2018. המשרד לא מאמין בתעשייה? או שמא יש צפי להיחלשות שוק הביטחון העולמי?