שרת ההגנה הצ'כית בוחנת מחדש את עסקת המכ"מים עם תעשייה אווירית

פרסומים בתקשורת הצ'כית מעריכים כי הבחינה היא ככל הנראה חלק מהליך סטנדרטי כאשר מתחלפת ממשלה בצ'כיה. כמו גם, הערכות אחרות טוענות כי ייתכן ושרת הביטחון החדשה רוצה לדחות את החתימה על החוזה עד שהממשלה שלה תתחזק

שרת ההגנה הצ'כית קרלה סלקטובה הזמינה סקירה מלאה של חוזה לא-חתום בהיקף 173 מיליון דולרים לרכישת שמונה מערכות מכ"ם מסוג ELM-2084 של תעשייה אווירית. החוזה הוכרז על ידי משרד הביטחון הצ'כי ב -14 דצמבר 2016. (מקור: janes)

תעשייה האווירית נבחרה על ידי קודמה של סלקטובה, שר ההגנה לשעבר, מרטין סטרופניצקי, כדי למלא דרישה דחופה למכ"ם הגנה אווירית תלת-ממדית (MADR) עבור רכיב ההגנה האווירית של צבא הרפובליקה הצ'כית (ACR).

"יש ברשותי מידע שאינו זמין לציבור שהביא אותי למסקנה כי עלי לנקוט בצעדים נוספים הכוללים אם ניתן לקבוע את יכולתם של המכ"ם [ELM-2084] בשילוב ארכיטקטורת ההגנה האווירית של נאט"ו; מומחים משפטיים ינתחו את הפרטים של החוזה", אמרה סלקטובה בתקשורת ב -16 בינואר.

באתר ekonom.ihned.cz מעריכים כי הבחינה היא ככל הנראה חלק מהליך סטנדרטי כאשר מתחלפת ממשלה בצ'כיה. האתר מציין כי ייתכן ושרת הביטחון החדשה רוצה לדחות את החתימה על החוזה עד שהממשלה שלה תתחזק.

 

 

אולי יעניין אותך גם