"קיבלתי טיפ שמשהו גדול הולך לקרות לפני אסון התאומים"

אבו חמזה, מטיף השנאה הבריטי הידוע לשמצה ביותר, מספר כי מיליטנטיים באפגניסטן פנו אליו ארבעה ימים לפני הפיגועים ב -11 בספטמבר, כדי להזהיר: "משהו גדול מאוד יקרה בקרוב מאוד". מסמכי בית המשפט האמריקאי, שפורסמו בעיתון הבריטי, פירטו את שיחת הטלפון וגילו כי אבו חמזה פעל כסוכן של סוכנות הביון הבריטית MI5 תחת השם "דמסון ברי".

איש הדת בעל הכוונה אומר שהוא פירש את המסר כאילו מדובר בהתקפות טרור על אמריקה, וסבור שהטלפון בביתו במערב לונדון "טופל" על ידי המשטרה באותו זמן.

טענתו מעלה את השאלה האם השלטונות הבריטיים היו מודעים לאזהרה ולא העבירו אותה אל עמיתיהם האמריקאים לפני שהפעילים של אל-קאעידה הטיסו מטוסי נוסעים שנחטפו לתוך מרכז הסחר העולמי בניו יורק ובפנטגון בספטמבר 2011. כך לפי פרסום של הthetimes.co.uk.

בתצהיר בן 124 עמודים בכתב יד כתב אבו חמזה: "מה שגרם לממשלות ושירותי מודיעין משני צדי האוקיינוס האטלנטי להיות עצבניים על הנאשם [אבו חמזה] הוא שהנאשם קיבל שיחת טלפון מאפגניסטן ביום שישי, ב -7 בספטמבר 2001, מ -2 שכניו הישנים בזמנו בפקיסטן (1991-93), שאמרו כי 'משהו גדול מאוד יקרה בקרוב מאוד'". כך לפי הthenational.ae.