בסיאול עושים רפורמה בשירותי הביון

המשרד לנשיאות הודיע על תוכניות רפורמה בשלוש רשויות החקירה הגדולות של המדינה - המשטרה, התביעה וסוכנות הריגול. צ'ו קוק, מזכיר הנשיאות הבכיר לעניינים אזרחיים, חשף את תוכניות הרפורמה בתדרוך חדשותי היום (ראשון) במשרד לנשיאות.

במסגרת מהלך שמטרתו למנוע ניצול לרעה של השלטון על ידי הארגונים, הממשלה תיצור משרד חדש בחסות המשטרה כדי לקחת את המקרים של ריגול נגדי משירות המודיעין הלאומי. על פי התוכניות, סוכנות הריגול לא תעסוק בפוליטיקה המקומית ותמסור את מקרי הריגול שלה למשטרה ותתמקד רק באיסוף מידע מודיעיני על צפון קוריאה ועל נושאים זרים.

כמו כן מתכננת הממשלה לשמור על המשטרה, על ידי הפרדה בין ענפי החקירות והענפים המנהליים. היא תציג גם סוכנויות משטרה עצמאיות חדשות תחת ניהול ישיר של כל הממשלות המקומיות הגדולות האוטונומיות, כולל ממשלות עירוניות.

בינתיים, כוחה של התביעה לחקור באופן ישיר את המקרים יוגבל רק למקרים מיוחדים, בעוד שמקרים של שחיתות גבוהה של פקידי ציבור בכירים יועברו לגוף החקירות העצמאי המתוכנן. הרפורמה של סוכנות הריגול וארגוני החקירה היתה אחת מחובות הבחירות המרכזיות של הנשיא מון ג'אה-אין.

מקור: kbs.co.kr

אולי יעניין אותך גם

Stuart Emmerson - Invest in Worcestershire Manager WLEP - יחצ

בריטניה פותחת אקלסרטור 5G לסטארט-אפים ישראליים

משלחת מה-Midlands Cyber בבריטניה תבקר בכנס Cyber Tech תל אביב (28 – 30 בינואר 2019) ותציג את "עמק הסייבר", מרכז הסייבר המוביל בבריטניה. במהלך התכנית, שנמשכת 9 חודשים, יקבלו היזמים בחינם שטח משרדי, תשתית מחשוב, הדרכה של מומחים טכנולוגיים ועסקיים והרצת האפליקציות החדשות במעבדת ה-5G