רוה"מ נפרד מראש מערך הסייבר הלאומי: "ישראל ברשימת חמש המדינות המובילות בעולם"

באירוע פרידה מראש מערך הסייבר הלאומי היוצא ד"ר אביתר מתניה, הודה ראש הממשלה למתניה על עשייתו. ד"ר מתניה: "אני עוזב בלב שלם את תפקידי מתוך אמונה והכרה במה שהקמנו, אך מתוך הבנה עמוקה שאלו הם רק היסודות בדרך הארוכה והמאתגרת להיות מעצמת סייבר לאורך זמן"

רוה"מ נתניהו וד"ר מתניה בסייברטק 2016 (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף באירוע פרידה מראש מערך הסייבר הלאומי ד"ר אביתר מתניה, בתום 6 שנות כהונה בתפקיד. נתניהו בירך את אביתר על עשייתו ב-6 השנים האחרונות ואמר כי התרשם עמוקות מהמחויבות של אביתר לפעול לקידום הגנת הסייבר בישראל תוך בניית והקמת מערך הסייבר הלאומי.
 
רה"מ נתניהו אמר: "אחרי כמה שנים מדינת ישראל אכן נמצאת ברשימת חמש המדינות המובילות בעולם, ואנחנו עדיין מסתגלים תוך כדי תנועה כדי להוביל אותנו לעולם המחר המשתנה במהירות עצומה". 
 
ראש מערך הסייבר הלאומי היוצא, ד"ר אביתר מתניה: "אני עוזב בלב שלם את תפקידי מתוך אמונה והכרה במה שהקמנו, אך מתוך הבנה עמוקה שאלו הם רק היסודות בדרך הארוכה והמאתגרת להיות מעצמת סייבר לאורך זמן. אני מודה לך ראש הממשלה על שהענקת לי את הזכות והכבוד לכהן בתפקיד, ועל שאפשרת לי להיות חלק מבוני הכח והעליונות של מדינת ישראל במרחביה החדשים". 
 
באירוע השתתפו בכירים מגופי הביטחון, צה"ל, ומשרדי הממשלה, בעבר ובהווה, ובכירים מהאקדמיה ומהתעשייה.

אולי יעניין אותך גם

ישראל ויתרה "זמנית" על רכש ה-V-22 OSPREY

לאחר שהמדינה התעניינה במטוס-מסוק במשך כמה שנים, לישראל דיפנס נודע כי משרד הביטחון הודיע לאמריקנים כי אין היתכנות לרכש כלי הטיס המיוחד. בראש סדר העדיפויות של צה"ל נמצא רכש מזורז של מסוק מחליף ל"יסעור" הוותיק