ארה"ב מפתחת תותח מתנייע חדש. הטווח: 70 ק"מ

BAE Systems

חברת BAE מתחילה לפתח תותח נייד חדש עבור הצבא האמריקאי, כך לפי פרסום של interestingengineering. היקף הפרויקט כ1.7 מיליארדי דולרים להגיע לייצור סדרתי. התותח הוא M109A7 והרכב נושא התחמושת הוא M992A3 . הרכב החדש נבנה עם שלדה גדולה יותר כצעד ראשוני לקראת בניית תותח הדור הבא שיתן יתרון על התותחים הרוסיים.

"כרגע יש לנו את תותח 39 קליבר מאז ה -80. יש לו טווח מוגבל והרוסים יכולים לירות רחוק יותר ", אמר האלוף דוד באסט, לשעבר מנכ"ל תוכנית מערכות לחימה קרקעיות, בסתיו האחרון בסימפוזיון השנתי של AUSA. "אם לא היית מחליף את השלדה, לא היית יכול לשים את התותח הגדול יותר". תותח 70 ק"מ עם תחמושת מדויקת יכול להוות חלופה בחלק מהמקרים לרקטות MLRS, טוענים באתר themaven.

כמו כן, כחלק מהליך התחזוקה, מחזור החיים והארכת שירות - התותח החדש בנוי עם מנוע וחלקים אחרים המשותפים עם רכב הקרב ברדלי ומשוריינים אחרים. אחד מבכירי הצבא אמר ל- Warrior Maven כי שיפור הקישוריות יכול לאפשר לתותחים מרובים לשתף במהירות נתוני ירי, כחלק ממאמץ רחב יותר להרחיב את רשת הקרב ולהפעיל תצורות מפוזרות יותר בהתאם לדרישות המשימה.

 

אולי יעניין אותך גם

פלייטיקה העבירה 600 שרתים לענן במספר ימים ללא פגיעה בפעילות העסקית

 "באמצעות VMware Cloud on AWS פלייטיקה הקימה תוך ימים ספורים סביבת פיתוח חדשה עבור מאות מפתחים. בנוסף, העברנו בהצלחה 600 מכונות ווירטואליות (VM)| ל- VMware Cloud on AWS, תוך שימוש ב-HCX להרחבת טביעת הרגל שלנו, ללא הפרעה לפעילות העסקית וללא שינוי במדיניות כלשהי או בתהליכים פנימיים", הסביר ארז רחמיל, סמנכ"ל IT ופיתוח בחברת פלייטיקה