בעקבות טראמפ: ישראל מחזקת אחיזה במזרח ירושלים

קרדיט – דוברות המשטרה

הבוקר, התקיים טקס חניכת המבנה המחודש של תחנת עוז הממוקמת בארמון הנציב רח' על"ר, זאת לאחר מספר חודשים בהם נערכו עבודות שיפוצים ושדרוגים על מנת לחדש את פנים וחזית התחנה הן למען ציבור התושבים והן למען השוטרים המשרתים בה.
 
תחנת עוז המונה מעל 100 קצינים ושוטרים, חולשת על כ – 22 קמ"ר בהם השכונות ארמון הנציב, ארנונה, הר חומה, רמת רחל, ג'בל מוכבר, אבו טור צור באהר ועוד. בהן ניתנים שרותי המשטרה למעל 136 אלף התושבים ע"י שוטרי התחנה. הטקס התקיים במעמד השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשייך מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, סגל פיקוד מחוז ירושלים, סגל פיקוד מרחב קדם, קציני ושוטרי תחנת עוז.
 
השר לביטחון הפנים, ח"כ גלעד ארדן: "הריבונות שלנו נבחנת קודם כל בירושלים, לכן, התחנה החדשה כאן, בארמון הנציב היא עוד צעד בחיזוק הביטחון והריבונות בירושלים. אני אמשיך גם השנה בתכנית לחיזוק ביטחון העיר, עוד שוטרים, עוד תחנות, עוד אמצעים, זו המחויבות שלי לעיר ירושלים ולתושביה.
 
מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך: ״מזה תקופה ארוכה, אנו ממוקדים בהעמקת השיטור במגזר הערבי, כחלק מהנגשת השירות לאזרח הנורמטיבי שומר החוק. פתיחת תחנת עוז מהווה אתגר שאחד ממבחניו הוא שירות שוויוני לכל האזרחים החיים בגזרה. ככל שמדובר בשירות לאזרח הנורמטיבי, הרי ששיתוף הפעולה של הקהילה הוא קריטי. אמון הציבור הוא תנאי לפניית האזרח למשטרה, ומכאן שהוא תנאי ליכולת לספק שירותי משטרה מיטביים לאוכלוסיות השונות. כל תחנה מהווה עבור האזרח עוד הזדמנות למגע חיובי עם המשטרה. כל היחשפות של הציבור למשטרה נוכחת, מייצרת בהדרגה את השינוי.  אין לי ספק שאזרח המקבל שירותי משטרה איכותיים ומוכוונים תרבותית בנשואים המטרידים אותו, מרגיש שהמשטרה שם בשבילו, גם לדברים הקטנים שקובעים את איכות חייו- ושם אנו כארגון רוצים להימצא״.
 
מת"ח עוז, סנ"צ שימי מרציאנו: "תחנת משטרה חזקה בגזרה הדרומית של ירושלים,הינה כחלק ממהלך כולל שמוביל מחוז ירושלים, המבוסס על חיזוק והעצמת שירותי משטרה לכלל התושבים , ומוכוונת לפעילות יזומה השואפת לתת מענה נכון וממוקד לאוכלוסייה על פי צרכיה. אנחנו המפקדים, השוטרים, הלוחמים והמתנדבים גאים להיות חלק מהמערך האמון על שמירת ביטחונם ושלומם של תושבי ירושלים. אנו נפעל בכלל המשימות המורכבות, המאתגרות והקהילתיות במסירות, נתינה והקרבה תוך ריסון כוח וענווה, לייצר השפעה גדולה בגזרתנו ולמען חוסנו וביטחנו של הציבור."