דיווח בפולין: "אלישרא ואלתא בין המועמדות לספק למטוסי הקרב העתידיים של פולין מערכות מוטסות לחסימה אלקטרונית"

על פי דיווחים בעיתונות הפולנית, הממשלה ניצבת בפני החלטה לגבי זהות מטוס הקרב העתידי שלה. בנוסף על חברי הממשלה להחליט מי יספק למטוסים מערכות מוטסות לחסימה אלקטרונית

מטס של חיל האוויר הפולני (צילום: AP)

חברות אלישרא/אלביט מערכות ואלתא/התעשייה האווירית הן בין המועמדות לספק ציוד מוטס לחסימה אלקטרונית למטוסי הקרב העתידיים של חיל האוויר הפולני, כך על פי דיווחים בעיתונות בפולין.

ממשלת פולין ניצבת בפני החלטה על זהות מטוס הקרב העתידי שלה. המועמדים הם מטוסי F-35, 'יורופייטר-טייפון', 'גריפן', 'סופר הורנט' ומטוסי F-16  משומשים. AVIATIONIST מוסר כי הפולנים כבר מסכמים בימים אלו את התכנית המלאה לרכש מטוסי קרב (תכנית HARPIA), ובמסגרתה מתפרסמות שתי דרישות: האחת ל"מטוס קרב רב-תכליתי שיוכל למלא משימות תקיפה והגנה נגד אויב ולתמוך במבצעי אוויר, קרקע וים", ולכך צמודה דרישה שניה לאספקת "ציוד שיעניק יכולות מוטסות לחסימה אלקטרונית" למטוסי הקרב החדשים.

בנושא זה מזכיר העיתון הפולני 'דז'ייניק זברוני' שלוש חברות מועמדות לרכש הציוד הזה: SAAB השוודית, חטיבות ל"א וסיגינט של אלישרא/אלביט מערכות ושת"פ בין חברת GRIFFIN לאלתא/תעשיה אווירית.

הפרשן הצבאי של העיתון הפולני מסביר כי ממשלת פולין נוטלת על עצמה הוצאות ביטחון, צבא והגנה גדולות מאוד, תקציב הביטחון הולך וגדל, אך השאלה הנשאלת בפולין היא אם הממשלה תוכל לעמוד ברכש צוללות, מערכות ארטילריה, מערכת הגנ"א ומטוסי קרב. לכן יתכן שתכנית רכש מטוסי הקרב תידחה, או שהממשלה בוורשה תוותר על רכש מסוקים וצוללות.