לראשונה: מערכת טכנולוגית לאימון יכולות ביצוע ירי

המערכת מופעלת באמצעות סנסור/חיישן ייעודי אשר מודד את סיגנל ה-EEG הנפלט ממוח המתאמן ומתריע על המצב של "היורה". כאשר המטרה היא שהיורה יגיע למצב ה-"Zone", בו הוא מרוכז ורגוע או במילים אחרות למצב האופטימאלי לביצוע ירי מדויק

אימון במערכת (צילום: חברת טרהסייף)

חברת טרהסייף (TerraSafe) הישראלית החלה לאחרונה לשווק מערכת טכנולוגית לאימון יכולות ביצוע ירי בשם Excellent Brain - In The Zone. מערכת זו, שפותחה ע"י חברת-בת של טרהסייף, חברת "מוח מצויין", מיועדת  לאימון יכולות ביצוע הירי של אוחזי נשק בגופי ביטחון שונים ברחבי העולם וזאת על ידי מדידת וכיוון יכולות הריכוז והרוגע בעת הירי. 

המערכת מופעלת באמצעות סנסור/חיישן ייעודי אשר מודד את סיגנל ה-EEG הנפלט ממוח המתאמן ומתריע על המצב של "היורה". כאשר המטרה היא שהיורה יגיע למצב ה-"Zone", בו הוא מרוכז ורגוע או במילים אחרות למצב האופטימאלי לביצוע ירי מדויק. 

המערכת כוללת חיווי וויזואלי על מסך המחשב, בו היורה למעשה רואה לנגד עיניו שתי כוונות, האחת מסמלת ומודדת את יכולות הריכוז שלו והשנייה את יכולות הרוגע שלו. היורה משתמש בחיווי של הכוונות על מנת לקבל פידבק על מצבו. כאשר הכוונות מתאחדות לאחת, נשמע צליל המבשר ליורה כי הגיע ל"Zone" וזו העת לסחוט את ההדק.

לדברי עופר א. לידסקי, מייסד חברת "מוח מצוין" והאחראי על פיתוח טכנולוגיית In the zone, "חברת 'מוח מצוין' מתרכזת בתחום הנוירו-פידבק בעולם הקשב והריכוז. באמצעות הקסדה, אנו מסייעים לאנשים בכלל וילדים בפרט, לאמן את יכולות הריכוז שלהם. אחרי עבודה אינטנסיבית בשדה החינוכי, הבנתי שאפקטיביות מגיעה לשיאה כאשר האדם רגוע ומרוכז וכי ניתן להרחיב את זה לתחומים נוספים הדורשים את אותן יכולות. לשם פיתוח תוכנת In the zone, ביצענו אדפטציה של טכנולוגיית הנוירו-פידבק לעולם הירי והספורט, זאת על מנת ליצור כלי חדשני לאימון יכולות ביצוע ירי אופטימליות".