צופה איסקנדר - פולין רוצה טילי קרקע-קרקע מסוג "לורה" להרתעת רוסיה

מול האיסקנדר הרוסי, הפולנים רוצים מערכת טק"ק משלהם לטווחים של כ-300 ק"מ. אחת המתמודדות היא תעש שהתאימה את טיל הלורה של תע"א למערכת הלינקס שלה, במסגרת שיתוף פעולה בין החברות

תעש מערכות ותעשייה אווירית חברו יחד סביב פרויקט "לובסטר" ["Homar"] שמהותו להציע לפולין את הטק"ק 'לורה' כחלק ממערכת הרקטות של תעש - ה-Lynx. (מקור: holicin). החברה שתזכה בפרויקט תעזור לפולין לייצר מערכת פולנית שתקרא WR-300. הפרויקט יכלול העברת טכנולוגיה מלאה לפולין, כולל אפשרות של פולין לפתח דגמים עתידיים על בסיס הטכנולוגיה הזרה.

היקף הפרויקט מוערך בכ-690 מליוני דולרים. פולין רוצה לרכוש סה"כ 60 מערכות טילים מסוג WR-300 עד שנת 2020. היקף רכש החימוש למערכות מוערך ב-370 מליוני דולרים. כלומר, מדובר בפרויקט של כמיליארדי דולרים בסה"כ [מערכות + חימוש]. (מקור: new-factoria.ru).

בלורה גודל הרש"ק הוא 570 ק"ג לעומת 200 ק"ג ברקטות והטווח גדול מ-300 ק"מ. ה-CEP של הלורה פחות מ-10 מטרים. מערכת ה-Lynx של תעש נמכרה עד היום ל-12 מדינות, כך לפי defence24.

הפרויקט הפולני אמור לשדרג את יכולות הארטילריה של פולין [מול הרוסים] עם טק"ק טקטי. לוח הזמנים שלו הוא בין השנים 2013 - 2022, כך לפי zbiam.pl. לפי הפרסום הפרויקט הוא תגובה פולנית לאיסקנדר הרוסי. מול ההצעה הישראלית מתחרות לוקהיד מרטין עם ה-ATACMS ורוקסטן הטורקית עם ה-T-300 / J-600T.

קריאה נוספת: mon.gov.pl

אולי יעניין אותך גם

ספינת קידוח טורקית במזרח הים התיכון. צילום: REUTERS/Murad Sezer

שר החוץ היווני: גרמניה אינה ממלאת את תפקידה כמנהיגה

אמר את הדברים בראיון מיוחד למגזין פוליטיקו, על רקע הפצרותיה של אתונה להטיל אמברגו נשק על טורקיה, במיוחד לאור העסקה הגרמנית למכירת שש צוללות חדשות