54 תרגילי עורף וחירום בצפון

עד סוף 2012 צפוי המשרד להגנת העורף לקיים עשרות תרגילים למוכנות העורף במחוז הצפוני. השר החדש להגנת העורף: "ההכנה לחירום חייבת להתבצע עכשיו"

צילום: אלון בסון, משרד הבטחון

עד סוף השנה צפויים 54 תרגילי עורף וחירום בערים ובישובים השונים הכלולים במחוז הצפוני של המשרד להגנת העורף, כך נודע במסגרת סיור שערך היום השר החדש להגנת העורף אבי דיכטר.

דיכטר התייחס גם למצב המוכנות הלקוי ברשויות הערביות ולכך שברשויות מסוימות, וביניהן אום אל פאחם קיים חשש אמתי להכניס את אנשי פיקוד העורף למען תיאומים מול נציגי הרשות המקומית.

השר להגנת העורף התייחס לנושא ואמר: "הרשות המקומית היא לבנת היסוד בהגנת העורף הארצית, מה שלא קיים בשגרה, לא יעבוד בחירום- ההכנה לחירום חייבת להתבצע עכשיו. מנהיגות מקומית אחראית היא המפתח למיגון ומוכנות העורף, רשות חלשה שתדע לשתף פעולה תקבל יד חזקה מושתת לעזרה"

יש לציין כי מתוך 94 הרשויות, הנמצאות תחת מחוז הצפון של המשרד להגנת העורף, ב-82 מהן כבר קיים מרכז הפעלה מתפקד לשעת חירום ולאחרונה אף אושרו 22 תקנים לאנשי חירום במשרדי הממשלה השונים שידעו לתת מענה למשרד להגנת העורף ולרשויות המקומיות

אולי יעניין אותך גם

עד תא הדואר ודלת התושב. פעילות מיזם פיקוד העורף באשקלון. צילום: מתוך אתר צה"ל 

"להסתכל לתושב בלבן של העיניים": המיזם החדש של פיקוד העורף

בפיקוד העורף זיהו פערים בידע של אזרחים בכל הנוגע להתגוננות בחירום ופועלים לצמצמם. מעבר לפעילות הדיגיטל וההסברה השוטפת, יצאו כעת בפיקוד העורף במיזם חדש. המטרה – התאמת תוכנית הסברה לכל עיר, על פי רמת האיומים שלה, ויישומה על ידי פעילות שטח אינטנסיבית