שינוי במתכונת

טקס הנחת הדגלון ביום הזיכרון על קבר החלל האחרון ישונה בעקבות לחקי השנים האחרונות

כחלק מאירועי יום הזיכרון בצה"ל, נערך בשנים האחרונות טקס הנחת דגלון ישראל על-ידי ראש המטה הכללי, רא"ל בנימין (בני) גנץ, על קברו של החלל האחרון שנקבר בחלקה המרכזית בהר הרצל. לאור לקחים שהצטברו במהלך השנים, נבחנה מחדש מתוכנתו.

לאחר התייעצות שערכה ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי, יחד עם אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון האחראי על הטקס, הוחלט לערוך את הטקס במתכונת שונה ורחבה יותר תוך שמירה על צביונו המכובד והמיוחד. החל מיום הזיכרון הקרוב יתקיים הטקס במעמד המרטכ"ל בהר הזיכרון הלאומי, הר הרצל, בחלקה שתקבע מראש ותשתנה בכל שנה תוך מתן דגש לציון מועדי מערכות ישראל.

במהלך הטקס יניחו חיילים דגלוני ישראל על כלל הקברים בחלקה וראש המטה הכללי, רא"ל בנימין (בני) גנץ, יצדיע לחללי החלקה ולזכר כל הנופלים במערכות ישראל. זאת בשונה ממתכונת הטקס שהייתה נהוגה עד כה, בו נערך הטקס על קברו של חלל מסוים בחלקה.

מסיומו של הטקס בהר הרצל ועד ליום הזיכרון לחללי צה"ל, תושלם הנחתם של דגלוני ישראל על קברם של כל חללי מערכות ישראל בבתי העלמין הצבאיים ובחלקות הצבאיות.

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מתוך אתר צה"ל

בהלת הקורונה: כך נערך צה"ל במסגרת המשבר

הצבא הודיע על היערכות לטיפול בנושא במידה ויידרש. על פי נתוני הצבא, עשרות חיילים נמצאים בבידוד במסגרת המאבק להתפשטות הנגיף. שניים מהחיילים באו במגע עם משלחת דרום קוראנית, אחרים בודדו לאחר שחזרו מחו"ל