קצין ההנדסה הראשי החדש

תא"ל יוסי מורלי החליף בתפקידו את תא"ל משה שלי, שסיים את תפקידו לאחר כהונה בת ארבע שנים - ויפרוש מצה"ל. הקהנ"ר: רמת הכוננות תעלה בעתיד הקרוב

טקס החלפת קצין ההנדסה הקרבית הראשי (צילום: ירדן מן, דובר צה"ל)

טקס החלפת קצין ההנדסה הקרבית הראשי התקיים באנדרטת החיל בחולדה, במעמד מפקד זרוע היבשה, האלוף סמי תורג'מן. אחרי תקופה בת ארבע שנים בה שימש כקהנ"ר הוחלף תא"ל משה שלי בתא"ל יוסי מורלי. את הפרידה מתא"ל שלי כיבדו רבים מהשרשרת הבכירה של זרוע היבשה.

"ייעודו של חה"ן הוא לאפשר את התמרון הקרקעי במובן הרחב של העניין, להגביל את יכולת התמרון של האויב ולהגביר את שרידות לוחמינו". אמר תא"ל מורלי בכניסתו לתפקיד. "לאורך כל מלחמות ישראל התמודדו כוחות חה"ן עם אתגרים מאוד משמעותיים בשדה הקרב והצליחו לממש את ייעודם. הם עשו זאת בגבורה, במקצועיות, בחירוף נפש, בכיפופים של חוקי פיזיקה רבים, בנחישות, בהתמדה ובהשגת המשימה בפרק הזמן הקצר ביותר שניתן", הוסיף תא"ל מורלי.

הקהנ"ר הנכנס התייחס גם לאתגרי העתיד, באומרו כי "בימים אלא משתנות לנגד עיננו מדינות רבות במזרח התיכון - מה שהיה איננו בהכרח מה שיהיה. איננו יודעים כיצד יראו אותן מדינות ערב בטווח הזמן הקצר והבינוני, אולם דבר אחד ברור לחלוטין: המאבק על זכותנו לחיות בשלום ובבטחה במדינת ישראל עדיין לא תם. המציאות הזו, המיתווה לנגד עיננו, יש בכוחה לתבוע מאיתנו להגן על זכותנו לחיות במדינה זו ולא רק בדרך דיפלומטית". גם בחיל ההנדסה ייעשו צעדים משמעותיים לצורך מטרה זו. "במשמרת שלנו נגביר את רמת הכוננות לתרחישים האפשריים. נבקש למקד את עיסוקנו בפן המקצועי, בבניין הכוח ההכשרות והאימונים, יצירת יכולות חדשות, הטמעת תורה ופיתוח והטמעת אמל"ח ובהשקעה במשאב האנושי העומד לרשותנו", הדגיש תא"ל מורלי.

 

***

"יותר כלים הנדסים מאשר טנקים" - ראיון מיוחד עם הקהנ"ר היוצא, תא"ל משה שלי בגיליון החדש של ישראל דיפנס

אולי יעניין אותך גם