פלסן סאסא רכשה חברה אמריקאית

החברה KaZaK Composites מתמחה ביצור חומרים מרוכבים ורכישתה נועדה למצב את פלסן כיצרנית מובילה בתחום החומרים המרוכבים

רכב שטח קרבי ממוגן של פלסן

פלסן סאסא רכשה את החברה האמריקאית KaZaK Composites המתמחה ביצור חומרים מרוכבים. בכך תגדיל פלסן את היקף היצור שלה בתחום החומרים המרוכבים בהם היא עושה שימוש בפתרונות המיגון שהיא מציעה לכלי רכב ולכלי טיס רוטוריים.

תחום העיסוק המרכזי של חברת KaZaK Composites שממוקמת בבוסטון, מסצ'וסטס, הוא תכנון ויצור של חומרים מרוכבים בשיטה ייחודית שנקראת עיבוד Pultrusion. החברה מציעה מגוון אפליקציות של מבנים מרוכבים עבור אוניות, מערכות חלל ושלל אפליקציות מסחריות, ומקיימת שיתופי פעולה עם כל החילות של הצבא האמריקאי, נאס"א, הרשות להגנה נגד טילים של ארצות הברית, ועוד.

מנכ"ל פלסן, דן זיו, אמר כי "חברת קאזק צפויה להשתלב באופן אידיאלי בפלסן. המומחיות של החברה, הידע והיוקרה לה זכתה בקרב התעשייה, תשפר את יכולות היצור של פלסן בתחום החומרים המרוכבים באופן ניכר. הרכישה שמשלבת בין המומחיות של פלסאן ושל קאזק תאפשר לפלסאן להציע מגוון גדול ומשולב של שירותי תכנון, יצור ותמיכה עבור הלקוחות שלנו בארצות הברית".

הרכישה הנוכחית היא עוד שלב בסדרה של פעולות שמטרתן למצב את פלסן כיצרנית מובילה בתחום החומרים המרוכבים. החברה שנמצאת בבעלות קיבוץ סאסא בגליל העליון, נחשבת לאחת מחמש החברות הביטחוניות הגדולות בישראל ומחזיקה במספר חברות בנות, באירופה ובארצות הברית. מרבית תוצרתה מיועדת לכוחות הצבא האמריקאיים.