פוד "לייטנינג": דור 5

מקור בחברה אישר לישראל דיפנס כי פיתוח הדור המתקדם של הפוד האלקטרו-אופטי יצא לדרך. מדובר בפוד הנפוץ מסוגו לתצפית ותקיפה במטוסי קרב

ה"לייטנינג" של רפאל (צילום: רפאל)

ברפאל מאשרים כי הם מפתחים את הדור החמישי של פוד התקיפה מדגם "לייטנינג" (Lightning Pod). מקור בחברה אמר למערכת ישראל דיפנס  כי "לדור הבא יהיה טווח גדול יותר ורזולוציה טובה יותר".

 

ה"לייטנינג" של רפאל הינו הפּוֹד האלקטרו - אופטי המתקדם והנפוץ מסוגו בעולם לתצפית ותקיפה למטוסי קרב .משנת 1996 ועד היום נמכרו מעלה מאלף יחידות של מערכת ה"לייטנינג" ל - 27 מדינות ברחבי העולם ובוצעו למעלה ממיליון שעות טיסה.

 

המערכת מאפשרת תהליך מלא של סגירת מעגל מהיר ואמין לתקיפת מטרות קרקעיות, אוויריות, ימיות, נייחות וניידות - זאת החל משלב רכישת המטרה, זיהויה, וידוא אי-נוכחות גורמים בלתי מעורבים בסביבה - ותקיפתה באמצעות כל סוגי החימוש המונחה המדויק.

 

"לייטנינג" מהווה כיום למעלה מ - 50 אחוזים מפודי התקיפה הפעילים בעולם והם נמצאים בשימוש מבצעי בזרועות השונות של הצבא האמריקני וכן בצבאות רבים אחרים. המערכת הישראלית לקחה ולוקחת חלק פעיל מאוד בכל מבצעי הכוחות הבינלאומיים לשמירת השלום ברחבי העולם.

 

חיל האוויר הישראלי עשה שימוש במערכת ה"לייטנינג" במלחמת לבנון השנייה, במבצע "עופרת יצוקה" ובפעילויות המבצעיות השוטפות של צה''ל. רפאל ושותפתה האמריקנית "חברת נורטרופ גראמאן" מוכרות כיום את הדור הרביעי של מערכת ה"לייטנינג".

  

אולי יעניין אותך גם