פאוצ' רימונים חדש לשדה הקרב

מדובר במוצר לנשיאת רימונים בשדה הקרב המיועד להעניק בטיחות ללוחמים, על ידי אבטחת הנצרה וכיסוי ראש הרימון

חברת A.C.S. - Advanced Combat Solutions אשר הוקמה על ידי קבוצת צוות 3 וחברת "ניר טל הדרכות ביטחוניות ופיתוח אמצעי לחימה" פיתחה ליין מוצרים לנשיאת רימונים.

הפאוצ', המכונה The Trigger Pouch, פותח לאור הצורך להעניק ללוחמים בטיחות וביטחון בעת נשיאה של הרימון על האפוד בשגרה ובפעילות מבצעית. כל לוחם קרבי זוכר את החשש מרימון שמונח בפאוצ' הטקסטיל המסורתי ולאורך השנים בוצעו אלתורים רבים על מנת לאבטח את הרימון ולמנוע תאונות. הפיתוח החדש נותן מענה לנושא זה. ל-Trigger Pouch חמישה מנגנוני אבטחה החל מנצרה שדורשת פתיחה, משבת כפול, מנוף שמאובטח במגרעת קבועה, הנצרה שמקובעת בבטחה וכלה בכיסוי ראש הרימון. כל אלו נועדו להעניק ללוחם ביטחון מלא שהרימון מאובטח באפוד בכל תרחישי הקרב התובעניים ביותר.   

במקביל ל-5 מנגנוני הבטיחות קיים הצורך המבצעי של לוחמי החי"ר והיחידות המיוחדות בשימוש מהיר ובטוח. כל לוחם יודע שכל שנייה נחשבת בזמן לחימה ומהירות התגובה הנה אקוטית. על פי נתוני החברה שליפת רימון וזריקתו באמצעות הפאוץ' החדש מהירה פי 6 מזריקה באמצעות פאוצ' הבד הרגיל הקיים כיום, וזאת הודות להנדסת האנוש המתקדמת שלו. הפאוצ'ים בנויים מחומרים מורכבים, קשיחים ועמידים מאוד ועברו את כלל דרישות התקן המחמירות ביותר. 

הפאוצ' החדשני מותאם לשימוש באפודי ה-"MOLLE" ומעניק ללוחמים אפשרויות ורסטיליות בכל הקשור למיקום הרימונים על האפוד. הכל לפי העדפתו האינדיבידואלית של כל לוחם ולוחם.  

בהמשך ישיר למהירות התפעול שילבה ACS   בפאוצ' הספציפי המיועד לרימוני הלם-סנוור את היכולת לשליפת הרימון וזריקתו  בפעולה קצרה של יד אחת, דבר שמאפשר ללוחם להמשיך לאחוז בנשקו וכן להיות ממוקד בלחימה ולא להסיט עיניים מהאיום תוך כדי שליפה וזריקת  רימון ההלם - סנוור. 

לדברי ניר שאול מבעלי החברה, "אנחנו מייצרים ומשווקים 2 מוצרים מליין ה-Trigger Pouch, ומוצרים נוספים נמצאים בתהליכי פיתוח מתקדמים. לחברה היכולת להתאים את הפאוצ'ים החדשים לכל סוגי הרימונים הקיימים בשוק ובכך להתאימם לשימושם של כלל צבאות העולם". 

לאחרונה קיבלה החברה הזמנות לפאוצ'ים מיחידות עילית מצבאות בעולם, כולל הזמנה גדולה מיחידת עלית של צבא ארה"ב. לישראל דיפנס נודע כי במהלך השנתיים האחרונות נוסה פאוצ' הרימונים החדשני על ידי לוחמי יחידות עלית ישראליות, כולל יחידות לוחמה בטרור. 

אולי יעניין אותך גם

Saad Aljabri, far left, at a family wedding in Riyadh in 2016. To the right are Timothy A. Lenderking, now deputy assistant secretary of state for Arabian Gulf affairs, and Joseph W. Westphal, then the American ambassador to Saudi Arabia. Credit: via Aljabri family

חוליית חיסול סעודית פעלה בלב טורונטו

בטורונטו ניסתה חולייה סעודית לרצוח את הגולה הסעודי, סעאד אלג'בארי, החי במדינה. אלג'בארי לשעבר בכיר במודיעין הסעודי מתנגד של משטר המלוכה