משטרת ישראל בכיוון הדפסה תלת ממדית

חברת MakerBot הציגה בכנס החדשנות של משטרת ישראל את התוכנית התלת שנתית של המשטרה בתלת מימד. אגף החקירות והמודיעין במשטרה פרסם בחודש אוגוסט האחרון מכרז לרכישת מדפסת תלת ממדית ראשונה בטכנולוגיית POLYJET

מפכ"ל המשטרה ופמלייתו בביתן MakerBot מתבוננים בתהליך יצור בתלת מימד במדפסת Replicator2.

אתמול נערך במרכז פרס לשלום כנס החדשנות של משטרת ישראל. הכנס הוקדש לקידום היזמות, תהליכי חשיבה מקורית ותהליכי חדשנות במשטרת ישראל. בכנס לקחו חלק מאות משתתפים לרבות כל סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו,  אנשי מפתח מהמשטרה מהמשרד לביטחון הפנים וממשרדי הממשלה השונים, אנשי מקצוע מהמגזר הציבורי, העסקי ומהאקדמיה.

במסגרת האירוע מפכ"ל המשטרה ופמלייתו עצרו להתרשם מהביתן של חברת MakerBot שהדפיסה במקום מגוון מודלים בתלת מימד, , וגם קיבלו הסבר מקצועי על תחום ההדפסה בתלת מימד ועל היכולות לתכנן ולייצר באופן מיידי. באותו המעמד הוצגה למפכ"ל המשטרה התוכנית התלת שנתית של המשטרה בהדפסה תלת מימד ממדפסת MakerBot .

לדברי אריק שפט, מנהל תחום מדפסות תלת מימד בסיסטמטיקס "עתידנות טכנולוגית ותפיסה חדשנית במשטרת ישראל יתרמו  ליעילות, לחיסכון ולאיכות השירות בעבודת המשטרה, להעצמת תחושת הביטחון של הציבור ולשיפור יכולות המשטרה". עוד הוסיף שפט "חברת  MakerBot הינה אחת החברות החדשניות ביותר בעולם, הלוקחת חלק בפרוייקטים ציבוריים רבי השפעה בכל העולם. מכאן היה זה לנו טבעי ואף מתבקש  לקחת חלק בפעילות זו בדומה לפעילויות אחרות  לקידום החדשנות בתחומים המשפיעים על רווחת הציבור בארץ.

המשטרה פרסמה בחודש אוגוסט האחרון מכרז למדפסת תלת ממדית בטכנולוגיית POLYJET (מספר מכרז 49/2014) לטובת אגף החקירות והמודיעין שתשמש לייצור אבי טיפוס וחלקים עבור יחידות המודיעין.

 

אולי יעניין אותך גם

The official launching ceremony of the 4th El Fateh-class Gowind-2500 corvette Luxor L986. (Picture source Twitter account Mahmoud Gamal)

 

מסירת פריגטת GoWind האחרונה למצרים

מצרים השיקה את הפריגטה הרביעית בעסקה עם צרפת. עלותו הכוללת של הפרוייקט היא כ- 1.5 מיליארד דולר, מהם מיליארד אירו לבניית הכלים, 400 מיליון אירו נוספים לחברת MBDA שסיפקה את טילי הים-ים וטילי ההגנה האווירית ועוד כ- 150 מיליון אירו לטורפדו