מסתמן: המלצה על פינוי יישובי קו עימות במקרה של עימות עתידי

גורמים בכירים בפיקוד העורף אומרים כי ככל הנראה יוחלט להמליץ על שינוי מדיניות ולפנות יישובים בקו העימות בכל עימות עתידי. מדובר על יישובים המרוחקים עד 7 ק"מ מהקו

מתסמן כי בפיקוד העורף ימליצו לצמרת המערכת הביטחונית לשנות מדיניות ולהחליט על פינוי אזרחים מיישובי קו עימות במקרה של עימות עתידי. מדובר על מסקנות של עבודת מטה של הפיקוד בעקבות לקחי "צוק איתן" ואירועי הקיץ האחרון ברצועת עזה. על פי הידוע, מדובר על פינוי של תושבים ביישובים המרוחקים עד 7 ק"מ מקו העימות.

במהלך מבצע "צוק איתן" (יולי-אוגוסט 2014) נתמחה ביקורת של תושבי היישובים הסמוכים לרצועת עזה על הרשויות על כך שהם נאלצו להתפנות בעצמם מביתם לאור הבעייתיות של חיים תחת אש בלתי פוסקת של רקטות ומרגמות. סוגיית המרגמות הפכה את חיי התושבים לכמעט בלתי אפשריים, וזאת בשל העובדה שמדובר בהתרעה קצרה ביותר, אם בכלל, לפנות למרחבים מוגנים. 

במהלך הלחימה נהרגו מספר אזרחים מפגיעת פצצות מרגמה בשטח ישראל. אחד המקרים הידועים הוא של הילד בן ה-4 וחצי, דניאל טרגרמן, שנהרג מפגיעת רסיס של פצצת מרגמה סמוך לביתו בקיבוץ שער הנגב.

אולי יעניין אותך גם

מערכת הגנה אווירית מסוג פטריוט של ארה"ב בניסוי (צילום ארכיון: AP)

מכירות נשק של 100 הגדולות ב-2017 הגיעו ל-398.2 מיליארד דולר

על פי הדוח השנתי של מכון המחקר השוודי SIPRI, ארה"ב במקום הראשון ואחריה רוסיה ברשימת יצרניות הנשק הגדולות בעולם לשנת 2017. טורקיה והודו תופסות מקומות נכבדים בין ספקיות הציוד הצבאי ברחבי העולם