לראשונה ממונה ראשי על ביטחון סייבר בבית הלבן

לראשונה מינה הבית הלבן ממונה ראשי על ביטחון סייבר בכל זרועות הממשל הפדרלי של ארה"ב 

צילום: AP

הבית הלבן מינה לראשונה ממונה ראשי על כל נושאי ביטחון סייבר של הממשל האמריקני, גנרל חיל האוויר בדימוס ג'ורג'י טוהיל (TOUHILL).

הבית הלבן הודיע כי מינה לראשונה פקיד בכיר לתפקיד זה במסגרת ההתמודדות עם סכנות תקיפות סייבר, ובעקבות חדירות בקנה מידה גדול למאגרי מידע פדרליים לפני כמה חודשים.

תוארו של גנרל טוהיל הוא CHIEF INFORMATION SECURITY OFFICER ותפקידו להתוות ולבצע מדיניות בנושאי הגנת סייבר בכל הגופים,  הארגונים והסוכנויות הפדרליים, וכן לפקח על התנהלות גופי הממשל בנושאי תקיפות רשת והגנת סייבר. בחודש פברואר הכריז הממשל על תכנית לאומית בנושא סייבר. התכנית אושרה על ידי הנשיא אובמה, ועיקרה העלאה ב-30 אחוז של תקציב ביטחון והגנת סייבר בזרועות הממשל, תקציב ראשוני של יותר משלושה מיליארד דולר המיועד בין היתר  למודרניזיציה של אמצעי הביטחון סייבר ואימוץ טכנולוגיות חדשות בתחום.

התכנית הלאומית לביטחון סייבר מיועדת לא רק להגן על גופי הממשל הפדרלי, אלא גם לתת בידי אזרחי ארה"ב כלים להתמודדות בתקיפות סייבר ובחדירה למחשביהם. לשם ביצוע התצכני הוקמה ועדה מיוחדת לקידום ביטחון סייבר, שהודיעה על שיתוף פעולה נרחב עם חברות עולמיות כמו גוגל, מייקרוסופט, פייסבוק, מסטרכארד, ויזה, פיי-פאל ואחרים כדי להבטיח שמיליוני אזרחים אמריקניים יידעו כיצד לאבטח את מחשביהם וחשבונותיהם.

הבית הלבן הודיע כי הממונה החדש גנרל טוהיל אחראי "לרתום את כל גופי הממשל הפדרליים למערכה מתואמת שתבצע מדיניות ואסטרטגיה בתחום הגנת סייבר".