התעצמות צבאית ורכש מוגבר בתחומי הגנה וביטחון בהודו ובאוסטרליה

שתי המדינות החליטו להגדיל את תקציבי הביטחון שם ולצאת במסע רכש רב היקף בתחום הצבאי והביטחוני. להחלטות יש פוטנציאל רב לתעשיות הישראליות

שתי מדינות גדולות, הודו ואוסטרליה, הודיעו לאחרונה על התעצמות צבאית, הגדלת תקציבי הביטחון ורכש צבאי רב-היקף. יש לציין כי מדינות אלו גם רכשו בעבר מערכות מתוצרת ישראלית, והן נחשבות שוק בעל פוטנציאל לתעשייה הביטחונית בישראל.

בשלוש השנים האחרונות, חתמה הודו על 162 חוזים בשווי של 19.3 מיליארד דולר, לרכישת ציוד צבאי-בטחוני, הכולל אניות, טילים, רקטות, סימולטורים, טנקים, תותחים, מטוסים, מסוקים ומערכות מכ"ם. בין המדינות שעמן חתמה הוגו על חוזי רכש לצורכי הגנה וביטחון: ישראל – 13 חוזים, רוסיה – 18, ארה"ב – 17 חוזים.

בהקשר זה אמר שר ההגנה ההודי, מנוהאר פאריקאר, שארצו מתכננת להקים גוף חדש ומיוחד לניהול הרכש בתחומי הצבא וההגנה. לאחרונה הוחלט גם על כך שמשרד ההגנה יקים לראשונה בהיידרבאד, מתקן מיוחד שישמש לניסויים ובדיקות של ציוד ל"א, לוחמה אלקטרונית.

ומה לגבי אוסטרליה? שם מתכננים להשקיע 139 מיליארד דולר של ארה"ב בעשר השנים הקרובות לשיפור יכולות ההגנה שלה. האתר DEFENSE WORLD מוסר, כי התכנית כוללת הכפלת צי הצוללות ל-24, ותוספת שלוש משחתות, תשע פריגטות ו-12 ספינות להגנת חופים לצי האוסטרלי.

ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טרנבול,  פירסם ספר לבן, בו הוא קובע כי "ביבשת אסיה יש סיכונים והזמנים מטרידים". הרכש האוסטרלי המתוכנן כולל מל"טים מדגם טרייטון MQ-4C מתוצרת ארה"ב, ומטוסים חדשים. אוסטרליה הזמינה 72 מטוסי חמקן מסוג F35.  

יש גם תכניות להגדלת הצבא, תוספת של 2,500 משרות חדשות בצבא, שיגיע ל-62,400 איש ואשה. מתכננים 900 משרות חדשות שיוקדשו לשיפור יכולות סייבר, מודיעין, חלל וביטחון.

אולי יעניין אותך גם