הקדמה: יוסי וייס יהפוך מנכ"ל תע"א כבר בשבוע הבא

חילופי התפקידים תוכננו במקור לחודש אוקטובר. פרישתו של יצחק ניסן הוקדמה

צילום: תע"א

מוקדם מהמתוכנן: יוסי וייס ייכנס לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית כבר בשבוע הבא, באחד ביולי, במקום בחודש אוקטובר, כפי שתוכנן מבעוד מועד.

הודעה על כניסתו הקרובה לתפקיד של וייס פורסמה על ידי התעשייה האווירית ביום רביעי. במקור, וייס היה אמור להחליף את המנכ"ל היוצא, יצחק ניסן, רק במועד שבו ימלאו לו 67, והוא ייצא לגמלאות. ואולם, כבר בתקופה האחרונה פחתה מוערבותו של ניסן בנעשה בחברה, והוא אף לא הגיע לתערוכת יורוסאטורי שנערכה בשבוע שעבר בפריז. בתערוכה נטל חלק רק המנכ"ל המיועד.

יוסי וייס מכהן ב-6 השנים האחרונות כסמנכ"ל ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל. במסגרת תפקידו הוא ניהל מערכות רחבות שכללו מגה פרוייקטים שילוב מערכות מולטי-דיסציפלינאריות: מערכות הגנה ותקיפה רב שכבתיות, לוחמת רשת ומערכות שליטה. טילאות ימית, יבשתית ואווירית, סנסורים וראשי ביות לסוגיהם, מערכות נשק ימיות ויבשתיות, מערכות מל"טי תקיפה חדשניות, מערכות נשק נ"מ קצר טווח וארוך טווח, ערוצי תקשורת, מערכות שיגור ומערכות שו"ב. מערכות חלל לוויינות תקשורת, תצפית אופטית ותצפית מכ"מית, לוויינים קרקעיים ומוטסים, תחנות קרקע לווייניות, מיקרו-לוויינים. בנוסף, וייס יזם והוביל שתופי פעולה עם חברות בתחומי העסקים של התעשייה האווירית.

טרם הצטרפותו לתעשייה האווירית שירת יוסי וייס 27 שנים בחיל הים ובתפקידו האחרון בדרגת אל"מ היה אחראי על כלל הפעילות לפיתוח והצטיידות בצוללות "דולפין" הראשונות וקליטתן בחיל, וניהל משא ומתן מול יצרני מערכות לחימה בארץ ובחו"ל בהיקף מאות מיליוני דולרים.

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית דב בהרב אמר: "אני שמח על תהליך האיתור האיכותי שהתקיים בחברה. יוסי וייס, המועמד שנבחר לכהן כמנכ"ל, מביא עימו את השילוב הראוי בין היכרות והבנה של מורשת תע"א לבין איכויות אישיות גבוהות ביותר.אני מאמין כי מינויו של יוסי יסייע לקידומה של החברה ליעדים חדשים תוך השגת מטרותיה ומצפה לשת"פ פורה עם המנכ"ל החדש. יוסי יחל מיידית בהכנות לכניסה לתפקידו".

יוסי וייס הוא בעל תואר מוסמך למדעים בהנדסת מכונות B.Sc מהטכניון בחיפה (בהצטיינות), השלים מכסת לימודי תואר שני (מגיסטר) בהנדסת מכונות בטכניון בחיפה ובעל תואר מוסמך במינהל עסקים M.B.A. (התמחות בשיווק) מאוניברסיטת תל-אביב.

 

אולי יעניין אותך גם

U.S. Embassy Abu Dhabi photo by Omar Fawzy/ Public Domain

אוסלו ג'  

ההסכמים הצפויים עם בחריין ואבו דאבי מהווים את אוסלו ג' - עוד יתד במסד וטפחות של המדינה הפלסטינית. כמו רבין שהחל את התהליך, נתניהו ממשיך אותו עם מכירת שטחים בתמורה כלכלית. נורמליזציה היא האוסלו החדש. דעה