"הטיל ששוגר לאוניית חיל הים: C-704"

כך טוענים מקורות בעזה. מדובר בטיל מתקדם מונחה מכ"ם. במערכת הביטחון עדיין בודקים את הדיווח

הטיל ששוגר במוצאי שבת לעבר אוניית חיל הים ששייטה מול חופי רצועת עזה, היה מסוג C-704, כך טוענים מקורות ברצועת עזה.

גורמים ביטחוניים בישראל אומרים כי עדיין אין אישור לפרסומים, שאכן נורה טיל לעבר אונייה ישראלית, וכי הנושא עדיין נבדק. בחודש מרס האחרון הצליח חיל הים  להשתלט על אוניית הנשק "ויקטוריה", שמטענה הכיל גם טילי חוף-ים מסוג C-704, ואולם אם הדיווחים מעזה על ירי במוצאי שבת הם אכן נכונים - כנראה שהיו הברחות נוספות של אמצעי מתקדם זה, שלא סוכלו.

הטיל שבו מדובר מיוצר בסין ונחשב קטן מימדים יחסית. שיגורו מבוסס על מכ"ם אבל אינו מצריך מתקן חוף נייח. ניתן לבצע את השיגור אפילו מתוך משאית ניידת. לטיל טווח של 35 ק"מ.

ראש מטה חיל הים, תא"ל רני בן יהודה, אמר בעקבות תפיסת האונייה "ויקטוריה" בחודש מרס כי  הטיל הוא "נשק אסטרטגי שנפילתו בידי חמאס הייתה משפיעה באופן קריטי על תשתית אסטרטגית בים ובחוף".

הוא הוסיף כי מדובר בטילים המסוכנים גם לספינות אזרחיות המגיעות בדרך כלל לנמל אשדוד. "כיוון שאפשר לכוון אותם באופן אוטומטי, הטילים מהווים סיכון למטרות נוספות העומדות בטווח שלהם. הם קלים לניוד ולתפעול ביחס לטילים קודמים", הסביר תא"ל בן יהודה.

כאמור, במערכת הביטחון הישראלית עדיין לומדים את הדיווחים על שימוש שנעשה בטיל הסיני, לכאורה.
 

אולי יעניין אותך גם

למצולם אין כל קשר לכתבה. צילום (ארכיון): AP

"כשל חמור": דו"ח קשה על נתוני גיוס החרדים

הוועדה שהקים צה"ל לבדיקת הטענות על נתוני הגיוס חשפה שורת כשלים. יו"ר הוועדה אלוף (מיל') רוני נומה: "גילינו כשל מערכתי, מקצועי ופיקודי". הרמטכ"ל קיבל את ההמלצה לנקוט בצעדים נגד ראש אכ"א וקצינים נוספים