האלוף (מיל') טל רוסו מונה למפקד מפקדת העומק

רוסו החליף בתפקידו את האלוף רוני נומה, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך ששת החודשים האחרונים

האלוף (מיל') טל רוסו מונה למפקד מפקדת העומק בטקס חגיגי שנערך במחנה "רבין" (הקריה), תל-אביב. טקס המינוי נערך במעמד שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון וראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט. מיד לאחר מכן התקיים טקס החילופים. אלוף (מיל') טל רוסו החליף בתפקידו את אלוף רוני נומה, אשר כיהן בתפקיד זה  במהלך ששת החודשים האחרונים. 

"טל, אתה מתאים לקבל את הפיקוד, להביא את הניסיון החשיבה המבצעית הנכונה כדי באמת להביא לידי ביטוי את  מה שניתן למצות ממפקדת העומק והפעלתה במתארים כאלה ואחרים. יש פה משהו שבהחלט צריך לראות אותו כחריש של התלם הראשון. רוני, אתה מסיים כאן תקופה קצרה כדי לקבל את המקל בפיקוד מרכז, עדות להערכה הרבה שרוכשים לך", אמרשר הביטחון, משה (בוגי) יעלון.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "חשבנו שרוני נומה הוא המפקד הראוי והנכון ביותר לפקד על פיקוד המרכז, גזרה רגישה ונפיצה. רוני הוא מפקד   מנוסה מאוד, וגם בתקופה הקצרה הזו- תרם למפקדת העומק ולמטה הכללי. אני חושב שאת היכולת הזו נראה בשנים הבאות בפיקוד המרכז ואני מאחל לך הצלחה. ההחלטה להקים את מפקדת העומק נבעה מהצורך במפקדה לחירום ומלחמה, מתוך הבנה שיש לצה"ל ולאגף המודיעין יכולת מצוינת בשגרה, אך יש צורך גם בחשיבה מעמיקה ותכנון מוקפד. טל מפקד עתיר ניסיון וידע, אני משוכנע שהוא ייקח את המפקדה הזו קדימה במוכנות שלה וביכולת שלה לתרום לצה"ל בזמן מלחמה. אני מודה לטל על ההיענות, החזרה לשירות מילואים ועל קבלת משימה זו".