אירונאוטיקס תחשוף בסלון האווירי בפריז את הכטב"מ המשוטט ה"אורביטר 1K"

מדובר בכטב"מ ה"משוטט" הראשון שפיתחה אירונאוטיקס, והוא מבוסס על המבנה והתכונות של הכטב"מ אורביטר 2 של החברה. האורביטר 1K מסוגל לשהות באוויר עד שלוש שעות ולשאת מטע"ד צילום מרובה חיישנים

כטב"מ מדגם אורביטר 3

חברת אירונאוטיקס תחשוף בסלון האווירי בפריז, המתקיים בחודש יוני 2015, את הכלי האווירי החדש שלה - האורביטר 1K כטב"מ (כלי-טיס בלתי-מאויש) משוטט המבוסס על המבנה והתכונות של אורביטר-2. מדובר בפעם הראשונה שבה חברת אירונאוטיקס מציגה כטב"מ בקטגוריית הכלים המשוטטים.

הכטב"מ אורביטר 1K משוגר ממעוט (קטפולט) ומסוגל לשהות באוויר שעתיים עד שלוש שעות ולשאת מטע"ד צילום מרובה-חיישנים הכולל ערוצי יום ולילה. מדובר במערכת משוטטת קומפקטית הנשלטת בקלות באמצעות יחידת שליטה קרקעית אישית.

בהסתמך על נקודת-ציון מוגדרת המוזנת למערכת, הכטב"מ המשוטט אורביטר 1K מסוגל לגלות ולהשמיד מטרה נעה או נייחת. המערכת מסוגלת לפעול גם על בסיס טווח מוגדר לאזור המטרה: הכטב"מ אורביטר 1K סורק עצמאית את האזור, מגלה ומשמיד את המטרה – בין אם היא נעה או נייחת. אם הכטב"מ אינו מצליח לגלות את המטרה או בכל מקרה של שינוי בתוכניות, יכולת ההנצלה של המערכת מאפשרת לה לשוב לבסיס המוצא ולנחות בשלום בעזרת מצנח וכרית אוויר.

הכטב"מ אורביטר 1K צפוי להיכנס לשירות מבצעי בקרוב.