איירבוס קונה את סיקורסקי?

רמז לכך נתן מנכ"ל איירבוס במסגרת כנס הרצליה בישראל לאתר רויטרס 

Allan McArtor, chief executive of Airbus Group, Inc

לפי פרסום ברויטרס, חברת איירבוס בוחנת אפשרות לרכוש את חברת סיקורסקי מידיה של United Technologies Corp. חברת UTC צריכה להחליט על כך בחודשיים הקרובים. 

"אנו צופים בעניין. אנו מעוניינים לראות מה United Technologies מתכוונת לעשות עם סיקורסקי", אמר Allan McArtor, מנכ"ל איירבוס לרויטרס בשולי כנס הרצליה השנתי בישראל.

McArtor אמר שאיירבוס מעוניינת בהזדמנויות רכישה במיוחד בתחומים של הגנה, חלל, מסוקים, אבטחת סייבר וייצור 3D. הוא ציין כי איירבוס פתחה מתקן חדש בעמק הסיליקון המוקדש לחברות סטארט-אפ והשיקה קרן השקעות בהיקף של 100-150 מליוני דולרים כדי לספק מימון ראשוני לחברות סטארט-אפ. איירבוס מספקת מסוקים בארצות הברית לקונים כגון משמר החופים, צבא ארצות הברית וחיל הים אמריקאי.
 
בעוד איירבוס לא מאוד פעילה בישראל, אמר McArtor כי מגזר ההיי-טק במדינה הוא "קרקע פוריה לשיתוף פעולה" ומספק הזדמנות מצוינת. המסירות של ישראל לפיתוח יכולות ההגנה שלה הורחבו למרחב הקיברנטי בשנים האחרונות.
"הגנה על רשתות היא משהו שכולנו מעוניינים בו", אמר McArtor.
 
המזרח התיכון הוא השוק הגדול ביותר של איירבוס, אבל נושאת הדגל של חברת אל-על הישראלית היא דווקא בואינג האמריקאית. איירבוס מספקת מטוסים לספקים ישראליים קטנים כמו ארקיע וישראייר. McArtor אמר כי אל-על תצטרך לחדש את הצי שלה על רקע איבוד נתח שוק עקב תחרות מצד ספקים בעלות נמוכה. 

אולי יעניין אותך גם

כנס UVID 2019. צילום: רונן טופלברג

בין האזרחי לביטחוני: כנס UVID 2019 שבר שיאים

אלפי בני אדם, עשרות חברות ישראליות ובין-לאומיות ועשרות דוברים מובילים השתתפו בכנס הגדול בישראל בתחום הכלים הבלתי מאוישים. החשיפות, ההכרזות וההרצאות המרתקות. סיקור מיוחד מכנס UVID 2019